Profesyonel kişilerin, ünlülerin stil danışmanları ile çalıştığını mutlaka duymuşsunuzdur. Ayıla bayıla kıyafetlerine, kombinlerine hayranlıkla baktığımız ünlüler aslında kendi başlarına giyinmiyorlar. Tamamen stil danışmanlarının önerisiyle özel gecelere hazırlanıyorlar. Biz de stil danışmanlarının en önemli önerilerini sizler için derledik keyifli okumalar.

Siz danışmanları adı üzerinde kişiye bir stil oluşturmak için varlar. Yani sezondaki herhangi moda olan bir parçayı alıp üzerinize giymenizi söylenek için değil. Stil yaratmak kolay bir iş değildir. Stil kişinin uğraşları ile, hobisi ile hatta düşünce tarzı ile alakalı bir durumdur. O yüzden ilk olarak kendi stilinizi yaratmakla işe başlayın. Siz nasıl bir kişiliksiniz? Nasıl bir ortamda çalışıyorsunuz ve neleri yapmaktan hoşlanıyorsunuz? Hobileriniz nelerdir? Giyim tarzınız da buna göre şekillenecektir. Stil danışmanları yaşadığınız hayat ile stilinizin uyumlu olması gerektiğini vurguluyorlar.

Siz danışmanlarının kesinlikle karşı çıktığı bir şey de başka birinin üzerinde gördüğünüz kombini birebir kopyalayıp kendi üzerinize yapıştırmamanız gerektiği. Bu büyük bir yanlış. Her kişi birbirinden farklıdır ve dolayısıyla hem psikolojik yapısı hem de fiziksel yapısı da birbirinden ayrı olacaktır. Bu yüzden herhangi birinde beğendiğiniz kombini tamamen üzerinize kopyalamadan önce mutlaka ufak tefek değişiklikler yaparak kombini kendinize entegre etmenizi öneriyorlar.

Kendinize bir stil oluşturduktan sonra artık alışverişlerinizi daha kolay yapacaksınız. Çünkü size uygun olan parçalar  mağazalarda adeta gözünüze size göz kırpacak. Böylece daha kolay alışveriş yapacaksınız ve dolabınızda alakasız parçaları bulundurmadığınızdan daha hızlı bir şekilde ne giyeceğinize karar verebileceksiniz.