Ünlü Youtuber’ların Makyaj Hileleri

 Hepimizin severek ve beğenerek izlediği, her yeni videosunu iple çektiği bir youtuber vardır mutlaka! Amerikalı güzellik guruları birbirinden popüler içerikler üretmeleri ve 1-2 milyona yakın takipçileri ile adeta kozmetik ve makyaj akımlarına yön veriyorlar. İşte o güzellik gurularının, ünlü youtuber’ların en çok kullandığı makyaj hileleri! Sizde bu hileleri günlük hayatınızda entegre ederek çok daha çarpıcı makyajlar elde edebilirsiniz, keyifli okumalar..

Baking Yöntemi

Bu yöntemi ilk çıkartan Amerikalı ünlü bir youtuber. Bu youtuber özellikle yağlı ciltlerin kullanımına uygun olarak Baking yöntemini ortaya çıkartırken toz formdaki pudralardan faydalanmıştır. bir Baking, diğer adıyla pişirme yöntemi pudrayı cildinizde pişirmek anlamına gelir. Pudrayı teninize fondöten veya BB kreminizi uyguladıktan sonra göz altlarına da kapatıcı uyguladıktan sonra sürün. Toz pudrayı yoğunca uyguladıktan sonra bir süre pişmesini yani yüzünüzün ısısı ile ısınarak yüzünüzde adeta kaybolmasını bekleyin. Ardından kalan pudrayı boş bir fırça ile süpürebilirsiniz.

Bu ne işe yarıyor?

Baking özellikle göz altındaki kusurları minimuma indiriyor. Göz altındaki çizgilere ürünlerin dolmasını engelliyor ve en önemlisi çok daha aydınlık ve dinç bir göz çevresi sunuyor. Fakat bu yöntemi çok kuru ciltler denememeli.

Lip Tint İle Kalıcı Makyaj

Lip tint yani dudak mürekkepleri kalıcı makyaj için olmazsa olmazlardan! Birçok güzellik gurusu lip tint leri sadece dudak mürekkebi olarak kullanmakla kalmıyor yanaklarında da kullanılıyor! Özellikle son yıllarda şeffaf, neredeyse yok gibi ten makyajları moda olduğundan beri pudralı, kalın yapıdaki allıklar rafa kalktı. Keza likit mat rujlar da öyle! Bir zamanlar likit mat rujların ne kadar popüler olduğunu hatırlıyorsunuzdur. Bunun yerini artık lip tintler aldı.

Yani neredeyse kendi dudak renginizmiş gibi görünen dudak mürekkepleri aldı! Bu dudak mürekkeplerini kullanırken incecik bir bir krem CC krem veya renkli nemlendiriciyi parmaklarınızla uyguladıktan sonra yanaklarınıza birkaç nokta koyarak parmaklarınızla dağıtmanız yeterli olacaktır. Aynı şekilde dudak makyajında da lip tint kullanabilirsiniz. Fakat bu tarz ürünleri kullanırken çabuk sabitlendiğini unutmayın! Dağıtmak için acele etmenizi öneriyoruz. Böylece ürün daha homojen dağılacaktır.