Ünlülerin En Sık Tercih Ettiği Gözlük Modelleri

Modaya yön veren isimlerden olan Türkiye’nin önde gelen ünlüleri hangi gözlük modellerini tercih ediyor? Gözlük modeli seçerken nelere dikkat etmelisiniz? Keyifli okumalar..

Renkli Camlar

Ünlü kadınların en çok tercih ettiği modellerden biri şüphesiz renkli camlara sahip, hafif şeffaf ve içi gözüken gözlük modelleri. 2019 yılının en popüler trendlerinden biri olan renkli camlara sahip gözlük modelleri aslında 60’lı ve 70’li yılların uyarlanmasından ibaret. 60’lı ve 70’li yıllarda hafif bohem havası olan bu gözlükler özellikle Hande Erçel gibi ünlü isimlerin gözlerinden. Hande Erçel, Serenay Sarıkaya gibi isimler renkli çerçeveli ve renkli camlara sahip gözlük modellerini farklı makyaj tarzları ile kombinleyerek kullanıyor. Bu tarz gözlük çerçevelerini kimler çok rahat kullanabilir? Eğer günlük hayatta spor giyiniyorsanız, farklı bir tarzı yansıtmak istiyorsanız ve en önemlisi gözlerinizin hafif bir şekilde gözükmesini, makyajınızın ortaya çıkmasını istiyorsanız renkli çerçeveli ve renkli camlı gözlükler tam size göre. Eğlenceli ve hareketli hayatınıza uyum sağlayacak bu gözlük modelleri kot gömlekler, kot pantolonlar, beyaz tişörtler ve spor ayakkabılar ile harika şekilde uyum sağlıyor.

Klasik gözlük modellerini ise daha çok joker parçalar ile kombin yapmayı sevenler ve her daim bir gözlük modelini her kombin ile kullanmak isteyenler tercih edebilir. Siyah, kalın çerçeveli gözlüğü her daim, her yıl, her kombin ile kullanabileceğinizi unutmayın. Eğer tek bir gözlük almak ve tüm kombinlerinlerinizle eşleştirerek kullanmak istiyorsanız, renkli, yarı saydam renkli çerçeveli gözlüklerden ziyade siyah, minimal ve her kombin ile tercih edebileceğiniz gözlükleri satın almalısınız. Bu tarz gözlükler kurtarıcı parçalar olarak her daim dolabınızda bulunması gerekenlerin başında yer alıyor. Yuvarlak gözlük modelleri ise özellikle küt saçlara sahip, biraz daha maskülen tarzdan hoşlanan ve siyah giyinmeyi sevenleri favorisi. Rayban markasının en popüler gözlük modellerinden biri olan yuvarlak gözlük modelini kadın erkek demeden herkes kullanabiliyor. Maskülen bir tarzı olan bu gözlükleri biraz daha feminen hale getirmek için eteklerle, elbiselerle ve topuklu ayakkabılarla da kombinleyebilirsiniz.

Peki erkekler nasıl gözlükler tercih ediyor?

genellikle erkeklerin tercih ettiği gözlük modellerinin başında pilot gözlük modeli veya armut damlası gözlük modeli denilen modeller geliyor. Kıvanç Tatlıtuğ gibi modaya yön veren erkek aktörlerin de kullandığı gerek kot kombinler ile gerekirse daha şık ve takım elbisevari kombinler ile giden bu gözlük modeli her erkeğin dolabında bulunması gereken modellerden. Bu tarz gözlük modelleri de kadın erkek demeden iki cins tarafından da kullanabiliyor. Eğer siz de tek bir gözlük alacaksınız damla gözlük modelini tercih ederek hem kadın hem erkek hem yaz hem kış demeden her zaman kullanabileceğiniz bir gözlük modeli tercih etmiş olacaksınız. Gözlük modeli tercih ederken yüz hatlarınıza da uygun bir tercih yapmaya dikkat etmelisiniz. Eğer nispeten küçük bir yüzünüz var ise kalın çerçeveli, kaba gözlük modellerinden kaçınmalı ve mümkün olduğunca ufak çerçeveli gözlük modellerine yönelmelisiniz. Eğer yuvarlak yüz hatlarına sahipseniz o halde hemen hemen her çerçeve yüzünüze yakışacaktır. Daha kemikli büyük ve gösterişli gözlük çerçevelerini ise çok daha rahat kullanabileceğinizi unutmayın.