Ünlülerin Makyaj Çantasında Neler Var?

Hepimiz dünyaca ünlü birçok yıldızın makyaj çantasında neler olduğunu mutlaka merak etmişizdir! Öyle ki güzelliklerinin nereden geldiğini, rujların rengini, hangi maskarayı kullandıklarını bazen deli gibi merak ederiz.. İşte makyaj artistleri ve ünlü moda dergilerinin röportajları ile birlikte derlediğimiz ünlülerin makyaj çantasında bulunan en sevdikleri kozmetik ürünler.. Keyifli okumalar!

Çağla Şikel

En ünlü Türk modellerinden biri olan Çağla Şikel bronz tenini vurgulamayı çok seviyor. Bu yüzden makyaj çantasında olmazsa olmaz ürünlerinin başında bronzerlar geliyor! Bronzer uygulamasını oldukça çok sevdiğini vurgulayan Çağla Şikel sıcak alt tonlu, cildini çok daha sağlıklı, canlı, parlak gösterecek bronzer ürünleri günlük hayatında bile sık sık kullandığını dile getiriyor. Cildine herhangi bir ağır makyaj uygulaması yapmadığını söyleyen Çağla Şikel günlük hayatta renkli nemlendirici veya güneş koruma faktörü ile günü bitirdiğini belirtiyor. En sevdiği makyaj ürünü ise maskara! Maskara tercihlerinde kirpiklerini tek tek ayıran, uzatan ve dolgunlaştıran maskaraları tercih eden Çağla Şikel ruj tercihinde ise günlük hayatta lip balm tarzı, dudağına hafif renk veren ürünleri tercih ediyor.

Beren Saat

Aşk-ı Memnu dizisi ile biz de hayranlık bırakan Bihter Ziyagil rolünü muhteşem şekilde oynayan Beren Saat’i kafamızda her zaman Bihter Ziyagil gibi dumanlı koyu göz makyajları ile hayal ediyor olsak da aslında Beren Saat doğal bir güzel! Günlük hayatta saçlarını herhanga bir maşa uygulaması yapmayan, cildini tertemiz temizledikten sonra sadece Güneş koruma faktörü ile bile sokağa çıkabilen bir güzelden bahsediyoruz! Bu yüzden Beren Saat’in en vazgeçilmez ürünleri cilt bakım ürünlerinden oluşuyor. Makyaj çantasında minimal tercihleri olan Beren Saat özellikle güneşin zararlı ışınlarından korunmak için mutlaka 50 koruma faktörü veya daha üzeri güneş koruma kremlerini tercih ediyor. Bunun yanı sıra göz çevresi kremi olarak avokadolu göz çevresi kremi tercih eden Beren Saat dudaklarını yoğun nem veren bir nemlendirici ile nemlendiriyor. Çoğu zaman renk dudak nemlendiricilerden faydalanarak günlük hayattaki makyajını tamamlıyor.

Özge Ulusoy

Yerli güzellerimizden olan Özge Ulusoy’un en dikkat çekici özelliklerinden biri de gür kaşları! Kalıcı kaş işlemi yaparak doldurulmuş kaşlarını sabitlemeyi seven güzel manken özellikle şeffaf kaş jellerini seviyor. Kaşlarının dimdik bir şekilde gün boyu sabit kalmasını sağlayan kaş jellerinden faydalandığını belirten Özge Ulusoy’un kıvrık kirpikleri ise doğuştan! Kirpiklerine herhangi bir uygulama yaptırmadığını belirten güzel oyuncunun vazgeçemediği güzellik ürünlerinden biri de maskaralar. Maskara tercihlerinde günlük olarak kirpiklerini tek tek ayırıp uzatan maskara tercih eden Özge Ulusoy özel günlerde göz içine siyah kalem uygulaması yaparak buğulu bir görünüm için kalemi dağıtıyor.