Uygun Fiyata Şık Giyinmenin Yolları

Modaya düşkünseniz fakat modaya ciddi bir bütçe ayırmak istemiyorsanız fakat buna rağmen şık görünmekten vazgeçemiyorsanız o halde doğru yerdesiniz. Yazımızda uygun fiyata şık giyinmenin yollarından bahsettik, keyifli okumalar.

Ütülü ve Temiz Kıyafetler Tercih Edin

Şık görünmenin en önemli yollarından biri şüphesiz kıyafetlerinize özen göstermek ve bir o kadar temiz kullanmaktır. Kıyafet tercihiniz her ne olursa olsun üzerinizde ütülü bir parçanın bulunması veya doğru katlanmış, doğru saklanmış bir parçanın bulunması sizi olduğunuzdan daha şık gösterecektir. Keza üzerinize giyeceğiniz düz basic tişörtlerde hemen hemen her parçayla kombinleneceğinden dolayı sizi olduğunuzdan daha şık gösterecektir. Yani bütçenizi üzerinde yazı, herhangi bir logo bulunmayan, düz tişörtlere, düz triko veya kazaklara yatırırsanız doğru tercih yapmış olacaksınız. Bu tarz kazakları, tişörtleri ve basic üstleri hem kumaş pantolonlarla, hem kot pantolonlarla, hem de birbirinden farklı eteklerle kombinleyerek ortaya farklı kombinler çıkartmış ve daha şık görünmüş olacaksınız.

Basic Parçalar

Şık görünmenin en önemli yollarından biri de bahsettiğimiz basic yani üzerinde logo, işaret, yazı bulunmayan parçaları şık, altın rengi veya gümüş rengi aksesuarlar ile kombinlemekten geçiyor. Doğru aksesuar tercihleri ile düz beyaz bir tişört bile sizi olduğunuzdan daha şık gösterebilir. Özellikle saçlarınızı sık toplayan biriyseniz küpe tercihlerinizde biraz daha gösterişli ve vurgulu parçalara yönelebilirsiniz. Boyun bölgenizde çok sık bir şekilde ince zincirler kullanmak ise son dönemin en popüler trendlerinden biri. Makyajınızın da kombinize etki ettiğini ve sizi olduğunuzdan daha şık gösterdiğini sakın unutmayın. Günlük olarak nude yani ten rengine yakın makyajlar yapmak sizi olduğunuzdan daha şık, bakımlı, sağlıklı ve canlı gösterecektir. Günlük olarak siyah rengi tercih ederek de daha şık görünmeniz mümkündür.

Monochrome yani tek renk giyinerek siyah üstüne siyah parçaları bir arada kullanarak olduğunuzdan daha şık görünebilirsiniz. Siyah bir süveter veya siyah bir triko bluz ile altına giyeceğiniz siyah bir kot veya siyah kumaş pantolon sizi olduğunuzdan daha asil ve şık gösterecektir. İşte uygun fiyata şıklığınızı ortaya koymanın birbirinden farklı yolları. Siz de bu yöntemler deneyerek bir parçayı birbirinden farklı kombinler ile değerlendirebilir ve böylece bütçe sıkıntısı yaşamadan ortaya daha şık kombinler çıkartabilirsiniz.