Uykusuz Görünüme Son! Sizi Anında Canlı Gösterecek Güzellik Önerileri

Özellikle vize veya sınav dönemlerinde uykusuz kaldığınız çok olmuştur. Ertesi güne daha iyi görünmek biraz olsun canlı görünmek istiyorsanız bu güzellik trendlerini deneyebilirsiniz. Keza erken uyanan, işe gitmek zorunda kalan veya bir gün önce çocuğu ile ilgilenmekten uyku uyuyamayan anneler için de bu trendler geçerli. İşte sizi anında canlı ve uyanık gösterecek birbirinden farklı güzellik hileleri, keyifli okumalar.

Dinlenmiş Cilt Görünümü İçin

Güzellik hilelerinin başında canlı bir cilt geliyor. Bildiğiniz gibi uykusuz kalan cilt donuklaşır ve solgun görünür. Bunun önüne geçmek için aydınlatıcı bir bazdan veya iyi bir nemlendiriciden faydalanabilirsiniz. Özellikle bu tarz ürünleri uygularken parmaklarınızı kullanmalısınız. Çünkü cildinize adeta bir masaj etkisi yaparak cildinizde bulunan şişlikleri de minimize etmiş olacaksınız. Cildinizde uykusuzluktan kalan şişlikleri parmaklarınız yardımıyla adeta bir masaj yaparak indirdiğiniz gibi kremsi formüldeki ürünleri elinizin ısısı ile yayılmasını sağlayarak çok daha doğal göstereceksiniz. Yani bir taşla iki kuş vurmuş olacaksınız. Keza ten makyajınızı da parmaklarınızla uygulamanızı öneriyoruz. Böylece ince bir katman halinde uyguladığınız fondöten veya BB krem cildinizle daha iyi bütünleşecek ve ışıltısını kaybetmeyecektir.

Işıltılı bir cildi sağladıktan sonra sıra geldi canlı görünmenize en çok yardımcı olacak ürün olan krem allığa. Krem allığı parmaklarınız yardımıyla yanaklarınıza normalde uyguladığınızdan birkaç ton daha koyu bir şekilde uygulayabilirsiniz. Ayrıca krem allıkları ruj gibi kullanabileceğinizi de unutmayın. Dudaklarınıza mercan tonlarında canlı bir ruju tamamen uygulamaktansa dokundur çek hareketleri ile uygulayarak çok daha doğal bir görünüme ulaşabilirsiniz. Kirpiklerinizi iyice kıvırdıktan sonra suya dayanıklı bir maskara uygulamayı ihmal etmeyin. Suya dayanıklı maskara kirpiklerinizi ok gibi tüm gün yukarıda tutacaktır ve aşağı düşmesini engelleyecektir. Böylece gözleriniz daima uyanık ve açık gözükecektir.

Sağlıklı Görünen Bakımlı Saçlar

Sıra geldi saçlara. Uykusuz bir günde saçlarınız da büyük ihtimalle şekil almayacaktır. Fakat bunun için en güzel saç modellerinden biri olan at kuyruğunu öneriyoruz. At kuyruğunu ne kadar yüksekten yaparsanız ve saçlarınızı ne kadar tepeden bağlarsanız hem bakışlarınız biraz daha havaya kalkacak, hem de saçlarınız olduğundan daha bakımlı gözükecektir. Eğer kendinizi ekstra iyi hissetmek istiyorsanız mutlaka içerisinde meyve kokusu bulunan veya narenciye kokusu bulunan parfümlerden faydalanmalısınız. Bu tarz kokular gün içerisinde size enerji verecek ve uykusuzluğunuzu bir nebze olsun unutmanıza yardımcı olacaktır.