Bayanlar her daim ince ve uzun gözükmek ister. Bunun için yapılan bazı moda hileleri vardır. Özellikle kısa boylu bayanlar bu moda hilelerini mutlaka uygulamalıdırlar. İşte size uzun gözükmek için ipuçları.

Çorap ayakkabı uyumu; Kombin yaparken mümkün olduğunca ten renginiz ile aynı renk ayakkabılar giymeye özen gösterin. Yada çoraplarınız ile ayakkabınızın aynı renk olmasına dikkat edin. Böylelikle tek renk olacak şekilde bacak boyunuz daha uzun görünecektir.

Dikine çizgiler; Giyilecek kıyafetleri seçerken dikine çizgili parçaları kullanın. Bacak boyunuzu uzun göstermek için en basit hile, uzun ve dikine çizgili pantolonlar giymek olacaktır. Etek yada elbise kombini yaparken de aynı şekilde dikine çizgili parçalar vazgeçilmeziniz olmalı

Miniler; Uzun boylu kadınları uzun etekler her türlü uzun gösterse de kısa boylu kadınlar mutlaka mini etekleri tercih etmelidirler. Çünkü mini etekler, diğer boy eteklere oranla bacak boyunuzu olduğundan daha uzun gösterecek ve daha uzun görünmenizi sağlayacaktır.

Bluzlar; Sezonun trendi olan tişörtü pantolon içine sokarak giyinme fikri hiç size göre değil bayanlar. Kısa boylu bayanlar üzerinize giydiğiniz bluz yada gömlekleri pantolonun içerisine sokmayın. Çünkü bu şekilde kalçalarınız daha yukarıda görünerek bacaklarınız olduğundan kısa ve geniş gözükür. Sizin için uygun bir diğer yöntem boyu kısa olan gömlek yada bluz olacaktır.

Uzun çizmeler; Kışın boyu uzun göstermek kurtarıcı bir parça ile çok daha kolay hale geliyor. Dize kadar uzanan çizmeler en güzel ayakkabı tercihi olacaktır. Bu çizmeler her zaman sizi olduğunuzdan daha uzun gösterecektir.