Son dönemlerin en büyük trendlerinden biri de ayak bileklerine kadar uzanan uzun paltolar . Öyle ki birçok markanın en çok satanlar  bölümünde uzun paltolar bulunuyor. Renk renk, çeşit çeşit ve model model uzun palto çeşitleri bu kış en çok rastlayacağınız trendlerden. Peki uzun paltoları nasıl kombinleyebilirsiniz?

Öncelikle rengarenk paltoların kasvetli kış aylarına ayrı bir renk katacağını unutmayın. Eğer tarzınız buna izin veriyorsa pembe, fuşya, hatta bebe mavisi tonlarında paltolar edinebilirsiniz. Bu tarz paltoları içinize giyeceğiniz düz renklerdeki kazaklar ve pantolonlar ile kombinleyebilirsiniz. Eğer tarzınız biraz daha sadelikten yana ise deve rengi krem rengi ve kahve tonlarındaki paltoları rengarenk kombinler ile tamamlayabilirsiniz. Bu paltoların en büyük özelliği ovesize yani standart, büyük bedenli olması. Bu yüzden eğer minyon tipli bir kadınsınız bu paltoların size büyük geleceğini hesaba katmanız gerekiyor. Bu tarz uzun paltoları illaki kullanmak istiyorsanız altına topuklu ayakkabı giyerek kullanabilirsiniz. Oversize ve bileklere kadar uzanan paltoların en güzel tamamlayıcılarından biri de midi boy etekler. Ayak bileklerinde biten bu etekler vintage bir hava katarak tarzınıza bohem bir dokunuş sağlıyor.

Uzun paltoları yine aynı şekilde ayaklarınıza kadar uzanan uzun şallar ve atkılar ile tamamlayabilirsiniz. Bu sizin gösterişsiz ama bir o kadar da uğraşılmamış görünen tarzınız olacak. Bu salaş ve cool tarzı devam ettirmek için güneş gözlüklerinden, şapka eldiven gibi aksesuarlardan da faydalanabilirsiniz.