Uzun Saatler Kalıcı Yılbaşı Makyajı Nasıl Yapılır?

Yılbaşını dışarıda geçirmeyi planlıyorsanız ve makyajınızın asla bozulmasını, yerinden oynamasın istemiyorsanız o halde bu öneriler hayatınızı kurtaracak! Uzun saatler kalıcı makyaj nasıl yapılmalı?

İşte kalıcı makyaj yapmanın püf noktaları;

Baz İle Zemini Hazırlayın

Yılbaşı makyajını daha kalıcı hale getirmek için işe baz ile başlayın. Cilt tipinize uygun olan bir bazı uyguladıktan sonra emilmesini bekleyin. Bu baz eğer kuru ciddi iseniz cildinize nem veren ışıltılı bir baz, eğer yağlı ciltli iseniz gözenek görünümünü azaltan silikon formda bir baz olabilir. Bazı parmaklarınız yardımıyla cildinize uyguladıktan sonra iyice emilmesini bekleyin. Hafif yapışkan his geçtiğinde üzerine ten makyajı yapmaya başlayabilirsiniz. Ten makyajınızın kalıcı olmasını istiyorsanız kapatıcı bir fondöten kullanmayı ihmal etmeyin. Bu fondöteni kabuki fırça yardımı ile uygularsanız full kapatıcılık alabilirsiniz. Eğer daha doğal bir sonuç istiyorsanız beautyblender denilen makyaj süngerini ıslatıp suyunu sıktıktan sonra sünger yardımı ile uygulayabilirsiniz. Bu sünger fondöteninizin fazlasını alarak çok daha doğal bir makyaj görünümü yaratacaktır.

Pudra İle Makyajı Sabitleyin

Ten makyajınızı yaptıktan sonra kalıcı olmasını sağlayacak en önemli faktörlerden biri olan pudra uygulamasına geçin. Transparan bir pudrayı bolca yüzünüze uyguladıktan sonra bir süre bekleyin. Bu yüzünüzde pişmesi için izin vermeniz anlamına geliyor. Daha sonra boş bir kabuki fırça yardımıyla fazla pudrayı süpürün.

Makyaj Sabitleme Spreyleri Olmazsa Olmazlardan!

Sıra geldi can alıcı noktaya. Mutlaka makyaj sabitleyici sprey ile ten makyajınızı sabitlemeyi ihmal etmeyin. Tüm bu adımlar göz makyajınız için de geçerli. Göz kapaklarınıza bir baz uyguladıktan sonra göz kapaklarınızdaki damarlı görünüm yokedin. Üzerine far uygulaması yaptıktan sonra makyaj sabitleyici sprey yardımıyla göz makyajınızı da sabitleyebilirsiniz.

Sırada makyajın en can alıcı noktası dudak makyajı var! Günümüzde zaten artık rujlar çok kalıcı. Ama dudaklar için de ekstra önerilerimiz var;

Dudak Makyajında Kalıcılık Sağlamak İçin

Ekstra kalıcılık istiyorsanız dudak kalemini ruj gibi kullandıktan sonra üzerine aynı tonlarda likit mat ruju geçerek kalıcılığını sağlayabilirsiniz. İşte hazırsınız, tüm gece akmayacak, bulaşmayacak, bozulmayacak bu makyajı ekstra dayanıklı hale getirmek için suya dayanıklı ürünler de kullanabilirsiniz.