Uzun Saçlı Erkekler İçin Bakım Önerileri

Son zamanların en popüler erkek trendlerinden biri de saç uzatmak. Biz kadınlar için üretilen, piyasada bulunan birçok bakım ürününden haberdarız. Fakat erkek takipçilerimiz için bu temel yazıyı hazırlamak istedik, işte saçı uzun erkeklerin bakım sırası ve bakımda kullanması gereken ürünler;

Şampuan Seçimi

Uzun saçlı erkeklerin en büyük problemlerinden biri de saçlarının hacimsiz olması ve saç derisine yapışmasıdır. Bunun sebebi uzun saçın daha sık yağlanmasıdır. Bu yüzden kalıntı giderici, yani arındırıcı şampuanlar kullanmanızı öneriyoruz. İçerisinde çay ağacı yağı, mentol bulunan şampuanları tercih edebilirsiniz.

Maskeler

Uzun saç için olmazsa olmazlardan maskeler saç kırıklarını onarır, saçlardaki elektriklenmeyi kontrol altına alır ve saçlarınızın sağlıklı uzamasına yardımcı olur. Dilerseniz hazır maskeleri, dilerseniz ayda bir yapacağınız ev yapımı maskeleri tercih edebilirsiniz. Fakat unutmamamız gereken nokta saçlarınızı yağlandırmayacak maskeleri tercih etmeniz ve ayda bir iki kereden fazla maske uygulamamanız. Aksi halde saç derinizizde kalıntılar ortaya çıkabilir ve bu da saçlarınız dökülmesine eve daha çabuk yağlanmasına neden olabilir.

Saç Bakım Yağları

Saç bakımının olmazsa olmazlarından saç bakım yağları özellikle uzun saçlı erkeklerin kurtarıcısı. Eğer saçınıza ayıracak fazla Zamanınız yok ise kendinize kuru bir saç bakım yağı almanızı tavsiye ediyoruz. saç bakım yağları duştan sonra saçların  kabarmaması için kullanılır. Saçların elektriklenmemesi ve şeklini gün boyu korunması için kullanılır hem de saç uçlarındaki kırıkları gidermek ve ısıdan korumak için kullanılabilir. Yani tek bir yağ tüm saç bakımınızı yapmanız mümkün. Dikkat edeceğiniz en temel nokta saç bakım yağını saç diplerine değdirmeden saçların boy ve uçlarına uygulamak. Öncelikle avucunuzun içinde ısıttıktan sonra özellikle saç uçlarınıza yoğun olacak şekilde uygulayın her duştan sonra tekrar etmeniz önerilir.