Uzun Saçlı Erkekler İçin Saç Modelleri Önerileri

Uzun saçlı erkeklerin en zorlandığı konulardan biri de şüphesiz günlük olarak deneyebilecekleri saç modelleri.. Genel olarak saçlarını topuz yapmayı tercih eden uzun saçlı erkeklerin aslında birbirinden farklı saç modelleri yapabileceğini öğrendiklerinde hayatları, tarzları farklılaşacak ve hazırlanma hızları çok daha hızlanacak.. Yazımızda uzun saçlı erkeklere özel olarak hazırladığımız saç modellerini paylaştık keyifli okumalar..

Yarım Topuz

Son zamanların en trend saç modellerinden biri de yarım topuz saç modeli. Yarım topuz saç modeli saçları ekstra olarak hacimli ve tarz gösteriyor. Sizde bu modeli denemek isterseniz bir lastik tokaya ihtiyacınız var. Saçlarınızı arkasından, üst kısmına ayırın ve kendi etrafında hafif bir şekilde çevirerek yarım topuz yapın. Bunu yaparken saçlarınızın ekstra olarak temiz olmasına dikkat edin. Eğer saçlarınız ekstra olarak yağlı ise saçlarınız yapışacak ve model güzel durmayacaktır. Böyle bir günde kurtarıcı olarak kuru şampuandan faydalanabilirsiniz. Saç diplerinize uyguladığınız kuru şampuanı parmaklarınızla karıştırarak iyice dağıtmanız saçlarınızın ekstra olarak hacimli gösterecek,böylece modelin daha güzel olduğunu fark edeceksiniz. Ayrıca saçınız modeli çok daha güzel bir şekilde tutacaktır. Lastiği kendi etrafında döndürdükten sonra yarım topuz yapın ve bu tarzın keyfini çıkartın!

Saç Örgüleri

Uzun saçlı erkeklerin birbirinden farklı saç örgüleri ile çok daha tarz görülebileceğini ve çok daha rahat edebileceğini biliyor muydunuz? Özellikle gün içerisinde saçlarının dağılmasından bunalan erkeklerin mutlaka denemesi gereken saç modellerinden biri de örgü modelleri. Vikings tarzı saç modellerine yakın olarak örgü modellerini deneyebilirsiniz. Ters örgü, düz örgü veya balık sırtı örgü! Hepsini YouTube videolarını izleyerek öğrenebilir ve kendinize uyarlayabilirsiniz.

Saç Aksesuarları

Saç aksesuarlarını kullanarak çok daha tarz ve farklı saç modelleri de yaratabilirsiniz. Öneğin birbirinden faklı bandanalar yardımı ile her gün farklı bir kombin yapabilirsiniz. Penye tarzı bandanalar hem saçlarınızın önüne düşmesini engelleyecek hem de gün boyu rahat etmenize yardımcı olacaktır. Bu tarz bandanalar ile birbirinden farklı saç modelleri yapabilirsiniz. Dilerseniz yarım olarak kullanabilir, dilerseniz şapka gibi daha uzun bir şekilde kullanabilirsiniz, tercih size kalmış..