Uzun Süren Seyahatler İçin Cilt Bakım Önerileri

 

Bazen öyle uzak şehirlere öyle uzak ülkelere seyahat ediyoruz ki 3-4 saati hatta daha fazla saati olabiliyor. Uçak yolculukları, otobüs yolculukları hava değişimleri derken yolculuk sırasında cildinizin derinlemesine bakım yapmak ister misiniz. Eğer sizde seyahatiniz süresince geçecek bu süreyi cilt bakımınızla değerlendirmek ve indiğiniz şehirde indiğiniz ülkede cildinizin bebek gibi pürüzsüz görünmesini, bakımlı görünmesini sağlamak istiyorsanız o halde doğru yerdesiniz. Yazımızda seyahat sırasında uygulayabileceğiniz çok pratik bakım önerilerinden bahsedeceğiz, keyifli okumalar.

Seyahat sırasında cilt bakımı yapmak kulağa biraz farklı geliyor farkındayız. Fakat en az 3-4 saat sürecek seyahatler için cildinizi nemlendirerek işe başlayalım. Bunun için elbette durulanan, suya, sabuna ihtiyaç duyacağınız veya cildinizi kurulamaya ihtiyaç duyacağınız bir maskeden bahsetmiyoruz. Cilt bakım maskelerinin kağıt formda olanları tam sizlik. Kağıt formdaki maskeler cilt tarafından tamamen emilir veya kalan sıvısı yüze masaj yaparak uygulanarak cilt tarafından emilmesi sağlanır. Hal böyle olunca ihtiyacınız olan tek şey kağıt bir maske oluyor. Ne uygulamak için aynaya ne bir fırça ya ne de durulamak için bir jele, suya ihtiyacınız kalmıyor. Kutusundan çıkarttığınız tek kullanımlık kağıt maskenin göz burun ve ağız kısımları oyuk olarak size geliyor. Alnınızdan başlayarak yanak bölgelerinize iyice yerleştirin masaj yapan. Son olarak çene kısmını yerleştirdikten sonra elinizde kalan sıvıyı masaj yaparak boynunuza uygulayın. Boynuza uygulamayı sakın ihmal etmeyin. Hatta elinizde kalan maskenin sıvısını ellerinize de uygulayabilirsiniz. Bu tarz kağıt maskelerin birbirinden farklı çeşitleri bulunuyor.

Hyaluronik asitli kağıt maskeler

Bu kağıt maskeler cildinizi derinlemesine nemlendirirken anında ışıltı kazanmasına yardımcı oluyor. Ayrıca ince kırışıklıkların görünümünü açıyor.

 

Nem veren maskeler

Cildiniz hava değişiminden dolayı veya uzun süre seyahat etmekten dolayı kuruduysa cildinizi, aydınlatmak, parlatmak daha berrak, pürüzsüz ve ışıltılı hale getirmek için aydınlık veren kağıt maskeleri tercih edebilirsiniz.

 

Gözenek küçültücü sebum dengeleyici kağıt maskeler

Bu tarz kağıt maskeler özellikle yolculuk sırasında ekstra yağlanan, ekstra sebum sağlayan, gözenekleri genişlemiş ciltler için harikalar yaratıyor. Uygulandıktan hemen sonra ciltte bir sıkılaşma, toparlanma ile birlikte sebumun dengelenmesi, fazla yağlanmasının kontrol altına alınması da cabası. Görmüş olduğunuz gibi seyahat sırasında birbirinden farklı etkilere sahip kağıt maskeler ile cilt bakımınızı yapabilirsiniz. Sadece yüz bakımınızı yapmak ile kalmayın ellerinize geçirerek bir süre bekleyebileceğiniz hazır klasik manikür eldivenlerini de yanınıza almayı ihmal etmeyin. Bu süre boyunca tırnak kenarındaki etler yumuşayacak, elleriniz daha pürüzsüz ve bakımlı hale gelecek. Görmüş olduğunuz gibi hem yüz hem el bakımınızı yaptınız. 3-4 saatlik yolculukta cildinizin nemlenmesi ve dinlenmesi bir yana ineceğiniz şehirde tatilinize hızlı bir başlangıç yapabilirsiniz.