Uzun ve Kemerli Burunlar İçin Makyaj Hileleri

 

Eğer burnunuzun mevcut görünüşünden memnun değilseniz birkaç makyaj hilesi ile burnunuzu daha küçük, daha kalkık göstermeye ne dersiniz? Cevabınız evet ise yazımızın devamına buyurun, keyifli okumalar.

Burnu küçük ve hacimli gösteren makyaj hileleri nelerdir?

Özellikle kemerli ve nispeten geniş ve uzun bir burna sahipseniz uygulamanız gereken en önemli adımlardan biri gölgelendirme adımıdır. Yüz için gölgelendirme bilinen diğer adıyla kontürleme yüz hatlarınızı baştan yaratmaya yardımcı olur. Elbette doğru teknikler ile. Yazımızda burun kontürü yapmanız için en doğru tekniklere yer verdik. İşte o teknikler;

Kalem ile burun kontürü

Ten renginizden birkaç ton koyu küllü bir renge sahip hafif kahve boz renkteki bir kalemi hafif bir şekilde burnunuzun kanatlarına eşit bir şekilde yayın. Özellikle burun ucunuza bu kalemden sıklıkla dokundurun. Sıra geldi yaymaya. En önemli adımlardan biri burun kontürünün doğal görünmesi ve fark edilmemesi adına cildinizle tamamen bütünleşmesini sağlamaktır. Bunun için yüzük parmaklarınızı kullanın. Yüzük parmaklarınızı burnunuzun iki kanadında da eşit bir şekilde gezdirin ve burnunuzun kemer kısmının açık renk kenarlarının daha koyu renk olduğundan emin olun. Eğer ortaya ideal bir görüntü çıkmaz ise burun kemerini hafif bir şekilde kapatıcı sürerek burun ortasının daha aydınlık göründüğünden emin olun. Bu geniş burunları daha nice göstermeye yardımcı olacak. Peki uzun burunlar burunlarının hacmini nasıl daha kısa gösterebilirler? Bunun için ise burun ucuna odaklanıyoruz. Burun ucuna koyu renkli bir kalem ile gölge yapıp iyice dağıttınız da burnunuzun ucu ekstra olarak daha kısa görünecektir.

 

Pudra ile burun kontürü

Pudra ile burun kontürü yaparken en önemli maddelerden biri incecik bir fırçaya sahip olmanız. Burun kanatlarına tam olarak oturan ve çevreye fazla yayılmayan ince bir fırça ideal burun kontürü yapmanıza yardımcı olacaktır. Burun kontürü yaparken fırçayı ileri geri hareketlerle tek yöne hareket ettirmeye özen gösterin. Çevreye fazla pudra yayılmaması adına sonradan kapatıcı geçebilirsiniz. Tıpkı kalemdeki aynı işlemleri pudrada da tekrar edin. Temiz bir görüntü için farı veya pudra formdaki diğer ürünü ince dağıtmaya özen gösterin.

 

Aydınlatmak için püf noktaları

Sıra geldi gölgelendirmeden sonra en önemli adım olan aydınlatma adamına. Eğer burun kemerinizin neredeyse yok gibi görünmesini istiyorsanız burun kemerinizin üst kısmına aydınlatıcı bir ürün uygulayın. Bu burun kemerinizin daha önde görünmesine yardımcı olacak dolayısıyla ortada bir kemer yok ve sanki burun kanadınız dümdüzmüş gibi görünecek. Burun ucuna ince bir şekilde aydınlatıcı uygulamak ise burun ucunun daha kalkık görünmesine yardımcı olacaktır. Böylece burnunuz daha şekilli ve orantılı duracaktır. Zaman içerisinde burun kontüründe ustalaşabilir ve neredeyse hiç anlaşılmayan doğal bir burun kontürü yapabilirsiniz. İlk aşamalarda burun kontürü yapmak oldukça sizi zorlayacaktır. Bunun için çeşitli kapatıcılardan faydalanabilirsiniz. Burun kontürünün doğal olup olmadığı hangi renk kontür ürünü kullandığınızla alakalıdır. İdeal kontür ürününüzü bulmak için cilt alt tonunu bulmanız da çok önemlidir.