Victoria’s Secret Mankenlerinin Bakımlı Bacak Sırları

Her yıl yenisi düzenlenen Victoria’s Secret defilesinde ki mankenlerin en dikkat çeken yerlerinden biri şüphesiz pürüzsüz ve bakımlı görünen parlak bacakları. Mankenlerin hepsinin bacakları pürüzsüz görünüyor. Peki ama biz bu bacaklara ev bakımında nasıl kavuşabiliriz? İşte Victoria’s Secret mankenlerinin de denediği bacak bakım önerileri.

Keselemenin Önemi

Duş sırasında bacaklarınızı kuru kese veya fırça yardımı ile ovaladığınızda bacak batıklarınızdan kurtulabileceğinizi biliyor muydunuz? Özellikle kan dolaşımını hızlandıran bu yöntem aynı zamanda selülit oluşumunu da engelliyor. Hem bacak batıklarından kurtulmak hem de selülit oluşumunu minimuma indirmek için mutlaka bacaklarınıza düzenli keseleme işlemini yapalım. Bu işlem esnasında kıllar dik bir vaziyete gelecek ve sıfıra yakın tıraş deneyimide yaşamış olacaksınız. Yani tek bir bakım yöntemi ile pürüzsüz bir tıraş, selülitsiz bir bacak görünümü ve batıkların düzelmesi mümkün. Bu yüzden hayatınıza kuru keselemeyi veya bacaklarınızı fırçalama rutinini eklemelisiniz.

Yağ İle Bacak Bakımı Nasıl Yapılır?

Victoria’s Secret modellerinin en büyük sırrı parlak bacakları demiştik yazımızın başında. Peki bu parlak bacaklara nasıl kavuşabilirsiniz. Özellikle yağ bazlı bakımlar bacaklarda selülit oluşumunu engellemek, bacakları nemlendirmek ve çatlak oluşumunu engellemek için çok önemlidir. Bunun için cilt bakım ürünlerinizi uygularken içerisine birkaç damla tatlı badem yağı, E vitamini kapsülü veya jojoba yağı ekleyebilirsiniz. Bu yağların karışımı ile birlikte cildiniz neme doyacak ve cildiniz elastiklik, esneklik kazanarak çatlak oluşumu minimuma inecek. Bildiğiniz gibi çatlak oluşumunun en büyük nedeni cildin nemsiz kalmasıdır. Nemsiz kalan cilt ciddi oranda çatlar. Özellikle kilo alıp verme gibi dönemlerde çatlak oluşumu maksimum düzeye çıkar. Bunu engellemek için bacaklarınızı sık sık nemlendirmelisiniz.

Masajın Önemi

Tüm ten ürünlerinde ve cilt bakım ürünlerinde olduğu gibi ellerin ısısı ile ürünün yaymak masaj yapmak çok önemlidir. Ellerin ısısı ile tüm yağları masaj yaparak uyguladığınızda kan dolaşımını arttırmış ve böylece daha diri, sıkı bacaklara kavuşmuş olacaksınız. Tüm bu yöntemlere en azından haftada birkaç gün tekrarladığınızda çok daha sağlıklı genç görünen bacaklara kavuşmuş olacaksınız.