Vintage Modası Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Vintage yani kelime anlamı ile ”eskiyi taklit eden moda anlayışı” zamansız olması ve her dönem kullanılabilirliği ile joker bir akım. Yani her yıl, her mevsim, her stil için kullanabilen bir moda akımıdır. Demode durmaz ve stilinizi herkesten farklı kılar..

Özellikle klasikleşmiş, herkesin üzerinde göreceğiniz parçalar ile oluşturulmuş popüler moda akımlarını sevmiyorsanız ve tarzınızı farkınız ile ortaya koymak istiyorsanız Vintage modası tam sizlik! Vintage moda anlayışı diğer ismi ile Retro moda anlayışı günümüz moda anlayışından uzak, eski dönemlere dayanan akımları örnek alır.Vintage, retro tarzı kıyafetleri hem 2.el mağazalarda hem de geçmişi taklit eden moda akımlarını sürdüren butiklerde bulabilirsiniz.

Fakat en orijinal yani dönem parçalarını 2. el mağazalarında bulabileceğinizi söyleyebiliriz. Bu tarz mağazalarda geçmiş dönemlere ait takılar, pantolonlar, gömlekler ve diğer aksesuarları  bulabilirsiniz. Ayrıca 2.el Vintage mağazalarında dönem kıyafetlerini ve aksesuarlarını butiklere göre çok daha uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Eğer fazla eski bir görünüm istemiyorsanız üzerinizde taşıyacağınız herhangi bir retro, vintage parçayı çok daha modern bir parça ile birleştirerek günümüz moda akımına uyum sağlayabilirsiniz. Böylece popüler moda akımlarına da gönderme yapmış olursunuz..

Örneğin retro, vintage gömleğiniz ile yeni kesim yüksek bel kotunuzu giyerek kombinizi tamamlayabilirsiniz. Veya tüm bunların yanı sıra dönem parçalarını da popüler moda akımlarından ilham alınarak tasarlanmış parçaları da aynı anda kullanıp takılarınız ile renklendirebilirsiniz.