Yaz ayları yaklaşırken tatil planlarını erken yapanlardansanız eminiz vücudunuza en çok yakışacak bikini modelini aramaya başladınız bile. Hatta ararken yazımıza denk geldiniz, doğru yerdesiniz! İşte hem 2017 modasına uygun hem de çeşitli vücut tiplerine uygun bikini modelleri ve tavsiyeler;

Büyük Beden Kadınlar İçin Uygun Modeller

Kim demiş büyük bedenli kadınlara bikini yakışmaz diye, pekala onlar da bikini giyebilirler. Büyük bedenlerin bikini seçerken en dikkat etmesi gereken konu bikini kumaşının toparlayıcı yani ‘likralı’ olması. Böylece bikini vücudunuzu toparlayacak, sarkmaları engelleyecek ve vücudunuzun daha diri görünmesine yardımcı olacak. Bunun dışında bikini altını yüksek bel seçerek hem konfor sağlamış hem de bel bölgenizdeki fazlalıkları gizlemiş olacaksınız. Ayrıca yüksek bel bikini altları bacaklarınızı daha uzun ve şekilli gösterecektir. Bikini üstü seçerken fazla dolgulu olmamasına, toparlatıcı bir kumaştan yapılmış olmasına ve tüm göğsü rahatlıkla kaplamasına dikkat etmelisiniz. Bikini askıları mutlaka bulunmalı. Straplez yani askısız bikini üstleri sizi gün içinde çok rahatsız edecek ve göğüslerinizi güzel göstermeyecektir.

Bel Bölgesinde Fazlalık Olan Balık Etli Kadınlar İçin Uygun Modeller

Üst bedeni nispeten fit fakat alt bedeninde fazlalık bulunan ‘armut’ vücut tipi dediğimiz kategoride bulunan kadınlar bikini seçerken alt kısmın hafif yüksek olmasına dikkat ederek vücutlarını daha iyi gösterebilirler. Göbeğe kadar çıkan yüksek beller yerine bel kemiğinin hafif yukarısında biten yüksek belli bikini altlarını tercih ederek proporsiyonunuzu daha orantılı gösterebilirsiniz. Üst bedeninizin büyüklük küçüklük farkını göz önüne alarak ister askısız, ister ince askılı isterseniz boyundan bağlamalı bikini üstlerini tercih edebilirsiniz. Omuzlarınız dar ise boyundan askılar omuzlarınızı daha geniş gösterecek ve alt bedeninizi daha oranlı gösterecektir.

Fit Kadınlar İçin Uygun Modeller-Tüyolar

Hemen hemen her bikini modelini rahatlıkla taşıyabilen fit kadınlar için birkaç minik ipucu vermek istedik. Eğer bacak boyunuz kısa ve bacaklarınız nispeten kalın ise ince ipli bikini altları yerine daha kalın ipli-yukarıdan bağlanan bikini altlarını tercih edebilirsiniz. Omuzlarınız geniş ve göğüs kupunuz küçük ise dolgulu bikini üsterini ve askısız straplez bikini üstlerini tercih edebilirsiniz.