Yağlı Saçlar İçin Pratik Öneriler

Saçlarınızın hacimsizliğinden, sönük olmasından ve sürekli kafanıza yapışmasından şikayet ediyorsanız veya Saçlarınız çok çabuk birbirine yapışıyor ise o halde muhtemelen saçlarınız ekstra olarak yağlanıyor diyebiliriz..Yağlı saçlar ile mücadele etmek sandığınızdan daha kolay aslında. İşte yağlı saçlarla mücadele etmenin ve günü kurtarmanın püf noktaları;

Kuru Şampuanlar

Kuru şampuanlar hayatımıza girdiğinden beri artık yağlı saçlar ile çok daha fazla mücadele edebiliyoruz. Çünkü ekstra olarak hacimsiz veya saç derisi ekstra olarak hızlı yağlanan kişiler için kuru şampuanla kurtarıcı olabiliyor. Kuru şampuanların temel mantığı içerisinde pudralı bir ürün bulunduğundan dolayı saç derisinde nüfus ettiğinde fazla yağ emmesi ve dolayısıyla saça eski hacmini geri kazandırarak yağlanma sorunu bir süre de olsa ortadan kaldırılmasıdır. Siz de o gün eğer saçlarınız iyi yıkayamadıysanız veya acilen evde çıkmamız gerekiyorsa veya saçlarınız her zamankinden daha sönük ve yağlı görünüyor ise saç derinize 25 30 santimetre uzaklıktan kuru şampuan uyguladıktan sonra parmaklarınızı yardımı ile iyice karıştırın. Bu saç denizdeki fazla yağlanmanın kontrol altına alınmasına ve saçlarınızın ekstra olarak hacim kazanmasına yardımcı olacaktır.

Şampuan Tercihi

Diğer bir önerimiz ise elbette şampuan tercihinizden yana olacak. Şampuan tercihleriniz özellikle saç kremi veya saçlarınızı ekstra olarak nemlendirecek şampuanlardan yana ise şampuan rutininizi değiştirmenizi öneriyoruz!

Özellikle krem formdaki şampuanları hayatınızdan bir süre de olsa çıkarmalısınız.. Saç kremi kullanımına bir süre ara vermelisiniz. Saç bakım rutininizde saçlarınızı ekstra olarak temizleyici, içerisine tuz ve paraben bulunmayan şampuanları tercih etmeniz gerekiyor. Saç yıkama esnasında saçlarınızı iki kere şampuanlayın ve mümkün olduğunca saç derisine masaj yapıp bir iki dakika şampuanı saçlarınıza beklettikten sonra durulayın.

Saç kremi kullanmayın.

Saçlarınızın ekstra olarak açılmasını ve kolay taranmasını istiyorsanız duştan çıktıktan sonra sadece saç uçlarınıza sıvı saç kremi uygulayabilirsiniz. Bu saçlarınızın ekstra olarak hacim kazanmasına, saçlarınızın nefes almasına ve saçlarınızın daha geç yağlanmasına yardımcı olacaktır. Sizde bu taktikleri deneyerek en azından saçlarınızın gün boyu daha hacimli görünmesine yardımcı olabilirsiniz.