Yanlış Uygulanan Göz Makyajı Nasıl Düzeltilir?

Bazen binbir uğraşla yaptığımız göz makyajımızı ufak hatalar ile mahvedebiliyoruz. Eşit çekilmemiş bir eyeliner, göz kapaklarına bulaşmış bir maskara veya gözaltına dökülmüş bir far tüm makyajımızı mahvedebiliyor. Özel günlerde bu durum kaçınılmaz oluyor. Hem heyecanlı elimiz titriyor, hem de fazla vaktimiz olmadığından dolayı elimiz ayağımız birbirine dolaşıyor. Peki ama ufak tefek göz makyajı hatalarını yaptıktan sonra tüm göz makyajını mahvettikten sonra göz makyajını silmek zorunda mıyız? Yazımızda birbirinden farklı yöntemler ile yanlış uygulanan göz makyajınızı kurtarabilmenin püf noktalarından bahsettik, keyifli okumalar..

Göz Kapağına Bulaşan Maskara Nasıl Temizlenir?

Özellikle uzun kirpiklere sahipseniz veya kirpiklerinizi kıvırdığınız da kirpikleriniz ekstra olarak göz kapaklarınıza değiyorsa göz kapağınıza maskara bulaşma sorununu mutlaka yaşıyorsunuz demektir. Öncelikle bu durumun önüne geçebilmek için bir kredi kartından faydalanabilirsiniz. Dezenfekte ettiğiniz kartınızı göz kapağınıza yerleştirdikten sonra kolay bir şekilde maskaranızı uygulayabilir, göz kapaklarınıza bulaşmasını engelleyebilirsiniz. Fakat hali hazırda göz kapaklarınıza bulaşmış bir maskara kalıntısı var ise hemen temizlemenizi önermiyoruz. Maskara kalıntıları hemen temizlendiğinde yumuşak formülü nedeniyle tüm göz kapağında renk verebilir ve far uygulamanız başta olmak üzere tüm göz makyajınızı gölgelendirmelerinizi mahvedebilir. Bunun için mutlaka maskaranızın kurmasına zaman tanıyın. Maskaranız kurduktan sonra bir kulak çöpünün ucuna hiçbir şekilde makyaj temizleyici ürün almadan sadece ufak hareketler ile maskara kalıntılarını temizleyin. Böylece göz makyajınız bozulmadığı gibi maskara kalıntıları yeterince kuruduğu için çevreye renkte vermeyecektir.

Yanlış Çekilmiş Eyeliner Nasıl Düzeltilir?

Eşit çekilmemiş eyeliner özellikle sivri olmamış eyeliner kuyruklarının ucu yeterince can sıkıcı. Üzerine bir de göz makyajınızı yaptıysanız göz makyajınızı bozmak istemiyorsanız bu durum çıkmaz bir hal alabiliyor. Bunun önüne geçmek için eyeliner ucunu eşit çekmek adına iki gözünüzün kenarına bant yapıştırabilirsiniz. Eyelinerinizi rahat bir şekilde uyguladıktan sonra bantları çektiğinizde hem eyeliner’ ınız eşit, hem de uçları çok sivri olmuş olacak. Halihazırda eyelineri de yanlış çektiyseniz o halde ufak bir kulak çubuğu ve göz makyajı temizleyicisine ihtiyacınız olacak. Kulak çubuğuna emdirdiğiniz göz makyajı temizleyicisini nazik hareketler ile eyelinerinizi düzeltmek için kullanabilirsiniz. Böylece eyeliner uçları çok daha sivri olacağı gibi eyelinerin çevresi daha temiz görüneceğinden daha keskin bir ifadeye bürüneceksiniz.