Yapımı Kolay Etkisi Seksi İspanyol Topuzu Nasıl Yapılır?

Birçok artistin filmlerde tercih ettiği İspanyol topuzu hem çok çekici görünüyor hem de yapımı çok kolay. Hem özel gecelerde kullanabileceğiniz, hem günlük hayatta kullanabileceğiniz İspanyol topuzu nasıl yapılır? Yazımızda detaylarından bahsettik, keyifli okumalar..

Topuzun Daha Havalı Görünmesi İçin Saçınıza Doku Kazandırın

İspanyol topuzunu yapmadan evvel saçlarınıza biraz olsun doku kazandırmak ve saçlarınızın tutuşunu arttırmak için bazı işlemlerden geçirmelisiniz. Örneğin saçlarınızı çok hafif bir şekilde maşalayabilir, saçlarınıza kuru şampuan sıkabilir veya saç spreyinden faydalanabilirsiniz. Deniz tuzu spreyi de işinizi görecektir. Bu tarz ürünler saçlara biraz olsun doku kazandırdığından dolayı saçlarınızın hem daha hacimli görünmesine yardımcı olacak hem de İspanyol topuzunun uzun süre bozulmadan kalmasını sağlayacaktır.

Adım Adım İspanyol Topuzunun Yapımı

Sıra geldi adım adım İspanyol topuzunun yapımına..

İspanyol topuzunun ensenizde şık bir görüntü oluşturması için öncelikle saçlarınızın baş kısmına biraz bombe vermeniz gerekiyor. Bombe vermek için krepe taraklarından faydalanabilirsiniz. Krepe tarağı yardımı ile saçlarınızı biraz olsun hacimlendirip kabarttıktan sonra sıra geldi İspanyol topuzunu yapmaya. İspanyol topuzunu yaparken saçlarınızı hafifçe kıvırın ve kendi etrafında çevirin. Tutturabildiğiniz bölgeleri tel toka, firkete yardımıyla tutturduktan sonra arta kalan kısımla daha düzgün bir görüntü oluşturmak için saçlarınızı boydan boya sarın. Bazı saçların uç kısımlarından ufak saçlar çıkabilir ve dağınık bir görüntü meydana gelebilir. Bunlar çok önemli değil, çünkü firkete yardımı ile gizleyebilirsiniz. Önemli olan ensenizde şık, zarif bir topuzun olması.

İspanyol Topuzu Nasıl Kombinlenir?

İspanyol topuzunu özellikle halka küpeler ve kırmızı ruj ile kombinlediğinizde ortaya etkileyici ve seksi bir sonuç çıkartabilirsiniz. İspanyol topuzu ile sallantılı şık küpeler, eyeliner görüntüsü, kedi bakışı ve kırmızı ruj çok yakışacaktır. Bu tarz topuz ile istediğiniz her tür kıyafeti kombinleyebilir, özellikle gece makyajlarında kolayca yaparak tercih edebilirsiniz. Sizde İspanyol topuzunu hem günlük hayatınızda, hem de gece davetlerinizde kullanarak şık bir görüntü yaratabilir, ayrıca kuaför masrafından da kaçınabilirsiniz. Sadece 5 dakikanızı ayırmanız bile yeterli olacaktır.