Yarım At Kuyruğu Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Yılların eskimeyen saç trendlerinden biri şüphesiz at kuyruğu modelidir. Günümüzde at kuyruğu saç modelinin binbir çeşidi bulunuyor. Son dönemlerin en trend saç modellerinden biri de yarım at kuyruğu saçlar! Özellikle okula gidiyorsanız saçlarınızın gözünüzün önüne gelmesini istemiyorsanız ama yine de saçlarınızın uzunluğunu göstermek istiyorsanız bu model tam sizlik! Aynı şekilde işe giderken, spora giderken de kullanabileceğiniz bu harika modeli yapmak için size bazı ipuçları vereceğiz, keyifli okumalar..

Yarım at kuyruğu saçları denemek istiyorsanız ilk olarak saçlarınızın elektriğini alarak işe başlayın. Eğer saçlarınız taradığınızda fazlaca elektrikleniyor ve kabarıyorsa bir miktar saç bakım yağını avucunuza sıktıktan sonra özellikle saç uçlarınıza uygulayın. Sıra geldi saçlarınıza biraz hacım kazandırmaya! Eğer nispeten cansız veya ince telli saçlarınız var ise yarım at kuyruğunun daha fazla havalı durması için kuru şampuanlardan faydalanabilirsiniz. Bunun için 25 30 santimetre uzaklıktan kuru şampuanı saç diplerinize sıkarak parmaklarınız yardımı ile saçlarınızı havalandırın ve kuru şampuanın homojen şekilde tüm saç derisine nüfus etmesine yardımcı olun. Ardından bir krepe tarağı alarak saçlarınızı hafif bir şekilde krepe yaptıktan sonra saçlarınızı yarım at kuyruğu şeklinde tam tepeden toplayın. Tokanın görünmemesi için bir miktar saçı tokanın etrafında döndürerek tel toka ile tutturun. Saçlarınızı hafifçe bozarak daha doğal bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Dilerseniz bebek saçlarınızı da saçlarınızın önünden çıkartabilir, dilerseniz biraz daha çekiştirerek saçlarınızın hacim kazanmasına yardımcı olabilirsiniz. Bu saç modelini hem orta boy hem de uzun saçlar uygulayabilir. Ayrıca dilerseniz hem düz hem de kıvırcık modelini deneyebilirsiniz tercih size kalmış.

Eğer saçlarınızı biraz daha dalgalı ve hacimli göstermek istiyorsanız bu saç modelini yaptıktan sonra kalın bir maşa yardımı ile saçlarınızın hafif şekilde maşalayabilir, ellerinize yardımı ile maşa görüntüsünü hafifçe bozduktan sonra daha salaş bir görünüme ulaşabilirsiniz. Eğer yarım at kuyruğunu daha da havalı bir şekilde kullanmak ve biraz daha kişiselleştirmek istiyorsanız son dönemlerin en moda aksesuarlarından biri olan saç kurdelesi ile saçlarınıza ayrı bir şirinlik kazandırabilirsiniz.