Hepimiz günlük hayatta belki farkında olmadan bir çok makyaj hatası yapıyoruz..Bu hatalar hem göze hitap etmeyen görünümler oluşturuyor hem de bizi olduğumuzdan daha yaşlı gösterebiliyor. İşte farkında olmadan yaptığımız ‘makyaj hataları‘ ;

Ten Rengine Uygun Olmayan Fondöten Kullanmak

Ten rengimizden koyu ve açık fondötenler kullanmak bizi olduğumuzdan daha makyajlı, daha yaşlı gösterebilir. Boyun ve dekolte bölgesi yüz ile aynı tonlarda olmalıdır. Fondöten seçimlerini el bileğinde değil boyun ve yüz bölgesi arasında denemek bu sorunu ortadan kaldıracaktır. Doğru tonlarda fondöten kullanımı saki sizin ‘gerçek’ teniniz gibi algılanacağından çok daha genç ve dinamik görüneceksiniz.

Düşük Göz Kapaklarına Kuyruklu Eyeliner Uygulamak

Eğer dar ve düşük göz kapaklarına sahipseniz yapacağınız en kötü makyaj hatalarından biri de kuyruklu eyeliner uygulamaya çalışmak..Bu makyaj hatası göz kapaklarınızı olduğundan daha düşük göstereceğinden kalkık ve genç bakışlara sahip olamazsınız. Bunun yerine eyeliner kuyruğunu uzatmadan minik ve sivri bir şekilde göz kapaklarınızın hizasında bitirebilirsiniz.

Göz Altlarına Kat Kat Ürün Uygulamak

İlk yaşlanma belirtilerinin görüldüğü göz çevresi çizgilenmeye çok meyillidir. Göz altlarındaki kusurları kapatmak için bol miktarda uygulanan göz altı kaparıcılarını bir de pudra ile sabitleyince göz altlarınız olduğundan daha kuru, daha çizgili ve daha grimsi gözükebilir. Bunun yerine ‘corrector’ kullanarak göz altı kapatıcınızı ölçülü miktarlarda uygulayarak daha az ürünle daha yüksek kapatıcılık sağlayabilirsiniz.

Kuru,Çatlak ve Solgun Dudaklara Ruj Uygulamak

Sizi olduğunuzdan daha genç ve canlı gösterecek en önemli makyaj adımlarından biri de şüphesiz dudak makyajı. Kuru, çatlamış, solgun ve nemsiz bir dudağın üzerine dünyanın en güzel rujunu da sürseniz hoş durmayacaktır. Rujunuzu uygulamadan önce mutlaka dudaklarınıza peeling yapın ve nemlendirin. Bu şekilde daha genç, dolgun ve pürüzsüz dudaklara kavuşabilirsiniz.