Yay Burcu Erkeği Özellikleri

22 Kasım 21 Aralık tarihinde doğanların burç grubu yaydır. Yay burcu erkeğini ilk etapta anlayabileceğiniz en belirgin özelliği ise dobra olmasıdır. Özellikle haksızlığa tahammül edemeyen yay burcu erkeği kimi zaman sivri çıkışları ile dikkat çeker..

Kolay sinirlenmeye müsait bir yapısı vardır. En ufak bir kıvılcım yay burcu erkeğinin sinirlenmesi için yeterlidir. Siniri çok kolay geçmez, uzun süren tartışmalara neden olabilir. Tartışmayı ve yeni bilgiler edinmeyi de çok sever. Eğer yay burcu erkeğinin hayatına girecekseniz kararlı, istikrarlı olmanız ve istediklerinizi yaptırabilmeniz için yeterli bilgiye sahip olmanızda fayda var. Yay burcu erkeğinin en tahammül edemediği şey bilgisiz kişilerdir.

Özellikle hiçbir konuda araştırma yapmayan kendisini geliştirmemiş kişiler yay burcu erkeğinin gözünde bir hiç olacaktır. Arkadaşlarını kendisi gibi zeki, dobra ve tartışmaktan çekilmeyen kişiler arasından seçer. Zaman zaman kaba tavırları olabilir. Bu çevresi tarafından kaba biri olarak algılanmasına neden olur. Fakat yay burcu erkeğinin içerisinde gizli kalmış bir romantizm vardır..

Bunu ortaya çıkartmak tamamen sizin elinizdedir. Herkese her ortamda romantik sözler söylemez ve hassas davranılması onun gizli silahıdır. İçten içe romantizmi, ilgiyi çok sever. Fakat bunu sadece sevdiği kadına göstermekten hoşlanır. Yay burcu erkeği zor bir erkektir fakat kişiliğini çözdüğünüzde ve bazı davranışlarını alttan aldığınızda iyi bir aile babası olacaktır.