Yay Burcu Kadını Özellikleri

22 Kasım 21 Aralık tarihinde doğanların burç grubu yaydır. Yay burcu kadınının en belirgin özellikleri ise sosyal, aktif, dinamik ve yenilikçi tavırlarıdır. Özellikle gezmeyi, eğlenmeyi, macera yaşamayı çok severler. Bu yüzden yay burcu kadınların çoğu düzenli ilişkiler kuramazlar. Bunun yerine arkadaş çevrelerini daima genişletmeyi, gezmeyi eğlenmeyi, yeni yerler görmeyi, yeni kültürler keşfetmeyi tercih ederler..

Yay burcu kadını için tek bir erkeğe bağlı kalmak oldukça zordur, bunu başarabilen erkek ile mutlaka evlenirler. Düzenli bir ilişkileri olur. Yay burcu için arkadaşlık ilişkileri çok önemlidir. Arkadaşlarının hakkında ne düşündüğünü çok önemserler. Bu yüzden onların tavsiyelerine kulak verirler. Yay burcu kadını ne kadar özgüvenli ve kendine güvenen bir burç gibi görünse de içten içe kırılmaya ve yalnızaşmaya müsaittir. Hayatımdaki insanları özellikle arkadaşlarını çok fazla kıskanırlar. Onları kimseyle paylaşmak istemezler.

Arkadaş grubunda en sevilen kişi olmak için ellerinden geleni yaparlar. Daima donanımlıdırlar. Her gün yeni bir bilgi, her gün yeni bir şey öğrenmeye açıktırlar. Bu yüzden kültürel anlamda çok fazla bilgiye sahiptirler. Her ne kadar sevecen ve sakin biri gibi görünse de yay burcu kadını çok çabuk parlar ve sinirlenir. Onu sinirlendirmek için en ufak bir yanlış yapmanız yeterlidir. Yapılan yanlışlı kolay affetmez ve asla unutmaz, hatta zaman zaman kin tuttuğu da olur.