Yaz Aylarına Uygun Oje Önerileri

Tırnaklarının ve ellerinin bakımına düşkün olan, sürekli kendini yenileyen ve enerjik hisseden en önemlisi oje renklerini denemekten korkmayanların mevsimi geldi çattı! Yaz aylarında kış aylarına oranla çok daha fazla renk deniyoruz. Gerek makyajımızda, gerek kombinlerimizde, gerekse tırnaklarımızda renklenmek hepimize iyi geliyor. Yaz aylarında rengarenk ojeleri denemek, oje süsleme fikirleri edinmek ve kombinlerinizi ojelerinizle eşleştirmek istiyorsanız mutlaka yazımızın devamını okumalısınız! Yazımızda yaz aylarında deneyebileceğiniz en güzel oje renklerinden ve oje süsleme fikirlerinden bahsettik, keyifli okumalar..

Yazlık Ojeler

Ben sadelikten yanayım ve tüm kombinlerim ile uyacak sade bir oje kullanmak istiyorum diyorsanız o halde ilk önerimiz French manikürden yana olacak! French manikürün tırnakları temiz ve bakımı göstermesinin yanı sıra her kombine uyum sağlaması, gece ve gündüz kullanımına uygun olması ile birçok kadının gözdesi’ French manikür için 1 adet beyaz ojeye 1 adet somunumsu hafif pembelik içeren ten rengi ojeye ihtiyacınız olacak. Tırnak uçlarını beyaz oje ile boyadıktan sonra üzerine  ten rengi oje ne uygulayarak işlemi sonlandırabilirsiniz. Fakat biraz daha renk istiyorsanız tırnaklarınıza ufak süslemeler de yapmaktan kaçınmayın! Özellikle French manikür tırnak süslemelerini çok daha iyi göstermektedir. Bu yüzden tırnaklarınıza küçük taşlar, minik tırnak dövmeleri yapıştırabilirsiniz.

Turuncu ve tonları yaz aylarına çok yakışıyor! Sarıdan kırmızıya kadar olan renk skalası içerisinde eminiz sizde hayalinizdeki size en çok yakışacak turuncu tonunu bulacaksınız! Turuncu renk olarak dinamizmi ve enerjiyi sembolize ettiğinden dolayı en çok kot kombinler ile uyum sağlayacaktır. Spor ayakkabı, beyaz tişört ve kot pantolon ile yaptığınız kombinleri şenlendirmek için turuncu oje tonlarından faydalanabilirsiniz! Ayrıca plajlarda rengarenk bikiniler ile de harika olacaktır. Bu ojeyi isterseniz ayak tırnaklarınıza da uygulayarak bütünlük yakalayabilirsiniz.

Yazın olmazsa olmaz renklerinden Turkuaz tonlarını da es geçmeyelim. Buz mavisinden koyu laciverte varana kadar binlerce mavi tonunu bulmak mümkün! Size en çok yakışan mavi tonunu bulmak için ten renginize dikkat edebilirsiniz. Örneğin daha esmerseniz buz mavisi tonlarını, daha beyaz tenli iseniz kot rengine kaçan lacivert tonları kullanabilirsiniz. Lacivert renkler ile en çok beyaz tonlar yakışmaktadır. Marine bir hava yakalamak için tırnak süslemesinde beyaz ve mavi rengi bir arada kullanabilirsiniz veya sadece yüzük parmağına farklı bir renk oje uygulayarak diğer tırnaklarınıza buz mavisi tonlarında oje uygulayabilirsiniz. Baş parmağınızdan başlayarak açık maviden koyu maviye doğru ombre bir uygulama yaparak da farkınızı ortaya koyabilirsiniz, yaratıcılık size kalmış!