Yazın cildimize ne sürsek ağır gelir. Hem cildimizi yormayacak hem de bizi daha sağlıklı ve canlı gösterecek makyaj önerilerini derlediğimiz yazıyı keyifle okumanız dileğiyle.

Renkli Güneş Koruyucular

Özellikle yazın ekstra yağlanan ve makyajı kusan bir cildiniz varsa bu yöntem tam sizlik. Biliyorsunuz ki güneş koruyucuları yaz kış demeden kullanmalıyız. Güneş koruyucuların üstüne birde ten makyajı yaptığımızda sıcağın da etkisiyle cildimiz makyajı kusar veya parlama yapar. Bu kadar ürünü üst üste uygulamak yerine ikisi bir arada olan “renkli güneş koruyucuları” deneyebilirsiniz. Böyle bir ürün kullandığınızda ne ekstra güneş koruyucu uygulamaya ne de bb cc krem ve fondöten uygulamaya ihtiyacınız kalmayacaktır.

Renk Düzenleyiciler

Yazın kapatıcı ve ağır ten ürünleri kullanmak resmen bir işkence haline geliyor. Kusurlarınızı kapatmak için daha kapatıcı ten ürünlerine yönelmek yerine “renk düzenleyicilerden” yardım alabilirsiniz. Böylece cilt kusurlarınızı hafif ve etkili bir yöntemle kapatabilirsiniz. İşte birkaç minik ipucu. Kırmızı lekeler ve sivilce izlerine yeşil corrector, göz altı morluklarına somon rengi corrector, soluk ve cansız bir cilde ise mor corrector kullanabilirsiniz. Üzerinden sadece renkli nemlendiriciniz veya bb kreminizle geçerek ten makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Güneşten Korunmanın ve Cildi Canlandırmanın En Pratik Yolu

Güneş kremlerinin ger 30 dakikada bir etkisini yitirdiğini düşündüğümüzde, yüzümüzde makyaj varken güneş koruyucumuzu nasıl tazeleyebiliriz. Bunu bizim yerimize düşünmüşler ve sprey formda güneş koruyucuları üretmişler. Bu güneş koruyucular makyajımızı bozmadan ve yüzümüzdeki pudralı görünümü alarak gün içinde güneş koruyucumuzu tazelememize yardımcı oluyor. Sizde çantanıza sprey formda güneş koruyucuları alarak gün içinde hem makyajınızı canlandırabilir hem de güneşten korunabilirsiniz.