Yaz İçin Saç Bakım Rutini

Kış aylarından çıktıktan sonra tıpkı doğa gibi vücudumuzda yenilenir. Saçlarımız da buna dahil! Kışın uyguladığımız bakımlar yazın saçlarımıza ağır gelebilir. Peki yaz aylarında saçlarımızı nasıl bakım yapmalıyız? Saçlarımızın neye ihtiyacı oluyor? Gelin birlikte öğrenelim, keyifli okumalar..

Hacim İçin Şampuan Önerisi

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte saçlarımızda ekstra bir yağlanma sorunu ortaya çıkabilir. Bu yağlanmanın sonucunda ise saçlarımız yapışır, hacimsizleşir ve verdiğimiz şekli gün boyu koruyamaz hale gelir. Yağlanan saç çabuk söner ve şeklini koruyamaz. Bunun için saçlarınızı arındıracak bir şampuana ihtiyacımız var. Krem formüldeki şampuanları kış aylarında severek kullanıyorsanız yaz aylarında bu tarz şampuanlara veda etmenizin vakti geldi demektir. Saydam yani şeffaf yapıda saç derisini arındıran mümkünse içeriğinde mentol, çay ağacı yağı gibi saçları hafifleten içerikler bulunan şampuanları tercih edebilirsiniz. Şampuanları saçlarınızda 1-2 dakika kadar tutarak parmaklarınız yardımı ile saç derinize masaj yapın. Böylece saç derinizde biriken fazla yağlanma sorunu ortadan kalkacak ve saç deriniz nefes alarak eski hacmine kavuşacaktır.

Kuru Yağlar

Saçlarınızı arındırıcı bir şampuan kullandıktan sonra saçlarınızın parlaklığını ve nemini dengelemek için kuru yağlardan faydalanabilirsiniz. Saçlarınızın yağlanmasına engel olmayacak kuru formda hemen emilen ve saç derisinde, saçlarda kalıntı bırakmayan kuru yağları avucunuzun içine alarak ısıttıktan sonra özellikle saç uçlarına uygulayabilirsiniz. Bu saçlarınızı hem güneşin zararlı etkilerine karşı koruyacak, hem de ısı işlemlerinden önce saçlarınızda bariyer görevi görecektir.