Sıcak havalarda sizi hem serinletecek hem de güzelleştirecek pratik bakım önerilerinden bahsettik.

Serinletici göz çevresi küpleri

Salatalığı bir miktar su ile blendırdan çekin. Ardından temizlediğimiz ve hijyen sağladığınız buz kalıplarına bu karışımı dökün. Buzlukta saklayacağınız göz çevresi küplerini 2 hafta kullanabilirsiniz. Özellikle yoğun çalışmaktan uykusuzluktan, kötü beslenmeden oluşan gözaltı morluğu, gözaltı şişliği ve göz çevresi yorgunluğu gibi konularda oldukça işinize yarayacak pratik göz çevresi küplerini günün her saati temiz göz çevrenize uygulayabilirsiniz. Sıcak yaz günlerinde sizi hem serinletecek hem de güzelleştirecek başka güzellik önerileri;

Serinletici Spreyler

Gül suyunun cilde faydalarının artık bilmeyeniniz yoktur. Gül suyu şişesini buz dolabında bekleterek soğuk şekilde yüzünüze püskürtebilirsiniz. Bu sayede yüzünüz bir anda canlanacak şişkinlikler inecek. Bir diğer doğal yüz spreyi ise doğal maden suyu. Maden suyunun gözenekleri sıkılaştırma etkisini biliyor muydunuz? Piyasadaki birçok sıkılaştırıcı tonikten daha etkili olan doğal maden suyunu ister spreyli şişeye koyarak isterseniz pamuk ile yüzünüze uygulayabilirsiniz. Özellikle duştan sonra açılan gözenekleri derinlemesine temizlemek ve sıkılaştırmak için birebir.

Serinletici Jeller

Güneş yanığı, böcek sokmaları, tahriş gibi cilt sorunlarına yönelik birebir sıkılaştırıcı jel için ihtiyacınız olan şeyler aleo vera bitkisi veya hazır aleo vera jeli. İsteğe göre jelinizin içine esansiyel bir yağda damlatabilirsiniz. Boş bir krem kabının içine aleo vera bitkisinin içindeki jeli keserek koyun. Ardından blendırdan geçirerek homojen bir kıvam elde edin. Elde ettiğiniz jel yapıdaki ürüne isteğe göre lavanta yağı gibi hoş kokan bir yağda damlatabilirsiniz. Bu jeli bir ay kullanabilirsiniz.