Yaz aylarında makyajlar daha renkli, daha taze ve daha eğlenceli hale geliyor. Sen de bu yaz her zamanki sıkıcı kalıpların dışına çıkarak makyajını daha eğlenceli hale getirmek ister misin? Cevabın evet ise yazımızdan ilham alabilirsin!

Ombre Dudaklar

Tek renk dudaklardan sıkıldın mı? Öyleyse birçok rengi bir arada kullanmanın tam da vakti! Kırmızı ,turuncu ve pembe tonlarını aynı anda dudaklarında kullanmak ister misin? Kulağa biraz korkutucu gelse de aslında renk geçişlerini yumuşatırsan renkli dudaklarını taşımak hiç te zor olmayacak! Rujunun daha kusursuz görünmesi için dudaklarına öncesinde bir peeling ve lip balm uygulamayı unutma. Ardından en koyu renk ile önce dudaklarını çerçevele, ardından sırası ile iç kısımlara kadar diğer renkleri uygula. En son parmaklarınla renkleri dağıt ve renklerin birbirlerine geçmesini sağla! Renkli ve cesur dudak makyajın hazır!

Renkli Eyeliner

Kasvetli ve sıradan siyah eyelinerlarını bu yaz rafa kaldır. En sevdiğin renklerde bir sürü eyeliner almanın vakti geldi. Lacivert, mavi, yeşil hatta sarı! Tıpkı dudaklarında olduğu gibi eyeliner çizgini de  renk geçişlerine dikkat ederek bir arada kullanabilirsin. Eğer rengarenk bir eyeliner kullanmak istiyorsan dikkat etmen gereken minik birkaç ipucu var. Gözünün iç kısımlarına daha açık renklerde eyeliner uygula örneğin sarı gibi.. Daha sonra turuncu, yeşil, kırmızı renkleri kullanabilirsin. Dış kısımlara ise nispeten daha koyu renkleri uygulayabilirsin. Örneğin lacivert veya bordo gibi. Renkli eyeliner’ın hazır!