Yaz Mevsiminde Koltuk Altı Bakımı Nasıl Olmalıdır?

 

Yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte hem görsel olarak koltuk altlarımızın daha güzel görünmesini istediğiniz hem de askılı bluzlar ile daha hoş görünmesini istediğiniz bir mevsime girmiş bulunuyoruz. Aynı zamanda ter kokusundan kurtulmak, çok daha rahat hareket edebilmek ve estetik bir görünüm için koltuk altı bakımına ekstra özen gösteriyoruz. Peki yaz mevsiminde koltuk altı bakımı nasıl olmalı? Ter kokusu nasıl önlenir? Tüm bu soruların cevaplarını yazımızın devamında bulabilirsiniz, keyifli okumalar.

Pürüzsüz ve bembeyaz koltuk altları için

Koltuk altı kararmasının önüne geçmek için öncelikle sir ağda veya normal ağda gibi işlemleri profesyonel bir şekilde yapmanız gerekiyor. Koltuk altı kararmalarının ve koltuk altı sarkmalarının en büyük nedeni yanlış şekilde yapılan ağda uygulamalarıdır. Çok sıcak bir şekilde tene temas ettirilen ağda veya yanlış yönde kılların alınması gibi sebeplerden dolayı koltuk altı kararması sorunu ortaya çıkar. Hal böyle olunca estetik görünmeyen koltuk altları ile askılı bluzlar giymek bir o kadar zor oluyor. Eğer siz de bembeyaz ve pürüzsüz bir koltuk altına kavuşmak istiyorsanız uygulamanız gereken 2 temel adımdan bahsedelim sizlere. İlk olarak tüyleri çıkış yönüne doğru değil tersi yönüne doğru almanız. Bu şekilde sıfıra yakın tıraş deneyimi yaşayacaksınız. Diğer bir seçenek ise çok sıcak ağdayı koltuk altlarınıza değdirmemeniz. Ayrıca ağda temizleme mendilleri ile koltuk altınızı silmeniz daha yumuşak kalmasına yardımcı olacaktır. Diğer bir uygulayacağınız yöntem ise karbonat yöntemi. Karbonat hem doğal bir antioksidan koku giderici hem de doğal bir renk açıcıdır. Bir miktar karbonatı su ile karıştırılarak macun kıvamına getirin. Haftada bir kez olmak üzere yaklaşık 10 dakika koltuk altlarınıza macun gibi sürüp maske gibi bekletin. Koltuk altlarınızın bu rutin ile ne kadar beyazladığını ve ne kadar bakımlı hale geldiğine siz bile şaşıracaksınız.

Dedorant seçimi

Eğer siyah kıyafetler giymekten hoşlanıyorsanız iz bırakan mum deodorantlardan uzak durun. Bu tarz deodorantlar hem siyah kıyafetlerinize leke yapar hem de beyaz iz bıraktığından dolayı kıyafetlerinizdeki leke çıkmayabilir. Bunun yerine şeffaf yapıdaki saydam veya sprey formdaki koltuk altı deodorantlarından faydalanabilirsiniz. Son olarak içeriğinde alüminyum bulunan koltuk altı rolonlarından koltuk altı spreylerinden uzak durun. Alüminyum koltuk altı kullanımı için ideal değildir. Siz de birkaç yönteme dikkat ederek daha bakımlı ve pürüzsüz koltuk altlarına kavuşabilirsiniz.