Yaz Tatilinde Mutlaka Yanınıza Almanız Gerekenler

Tatil sezonu açıldı! Bütün yıl büyük bir heyecanla beklediğiniz tatilinizde dinlenmek, eğlenmek ve en önemlisi yenilenmek, tazelenmek için hazırsınız! Peki ya tatil çantanız oda hazır mı? Size biraz yardımcı olalım istedik ve gözden kaçırabileceğinizi düşündüğümüz, mutlaka yanınızda olması gereken temel ürünlerden bahsettik, keyifli okumalar..

Plaj Çantası

Plaj çantası tatile çıkarken yanınızda mutlaka almanız gereken ürünlerin başında yer alıyor. Özellikle kalabalık bir aile olarak tatile çıkıyorsanız mutlaka büyük bir plaj çantasına ihtiyaç duyacaksınız. Sahile giderken önemli tüm eşyaları tek bir çantada toplayabilirsiniz. Böylece kaos yaşanmaz. Plaj çantası içerisinde olması gereken ürünler de sırasıyla;

  • Güneş kremi
  • Küçük bir ayna
  • Güneş sonrası losyon
  • Güneş gözlüğü
  • Ufak bir cüzdan
  • Plaj havlusu

Çantanız hazır olduğuna göre haydi deniz kenarına!

Tatile giderken yanınıza almamız gereken bir başka önemli bir şey ise ufak atıştırmalıklar. Özellikle yolculuğunuzu daha eğlenceli hale getirmek istiyorsanız size enerji veren ve yolculuğunuzda kan şekerinizi dengeleyecek aperatif yiyecekler alabilirsiniz. Özellikle kuruyemişler, kuru üzüm, kuru kayısı,hafif cipsler veya mide bulantısına karşı naneli şekeri sakız gibi aperatifler alabilirsiniz.

Tatil yolculuğu sırasında mutlaka yanınızda küçük bir yastık, boyunluk, şal veya benzeri bir örtü ve mutlaka kapşonlu, sweatshirt, hafif bir kazak bulundurmalısınız. Özellikle gece yolculuğunda hava durumunun nasıl olacağını bilmediğimizden bu tarz korunmanızı sağlayacak eşyaları yanınızda bulundurmanız çok önemlidir. Yastık ve boyunluk ise bel, omuz, boyun ve sırt ağrılarınızı önleyecek önemli bir ayrıntıdır.

Geldik işin eğlenceli kısmına! Mutlaka uzun yolculuklarda, tatillerde, plajlarda dinlemeniz için kendinize özel bir play list oluşturmayı unutmayın. Bu playlist’in içinde mümkünse enerjinizi, modunuzu yükseltecek ve sizi mutlu hissettirecek eğlenceli parçalar olsun. Bu parçaları tatil boyunca her yerde dinlemek için de yanınıza bir kulaklık almayı sakın unutmayın! Böylece tatil boyunca gereken enerjiyi şarkılar ile bulabilirsiniz. Ayrıca yanınıza sıkılma olasılığınıza karşı yolculuk sırasında veya deniz kenarında okuyabileceğiniz birkaç roman, dergi de alabilirsiniz. Güneşlenirken sevdiğiniz bir dergiyi okumak ve içeceğinizden yudumlamak kendinize ayıracağınız özel zamanınızı daha aktif hale getirir.