Yazlık Ruj Önerileri

Yazın hafif, fresh, bizi tarz gösterecek, vaktinizi çok almayacak, ama en önemlisi dayanıklı makyajlardan hoşlanıyoruz. Yazın kullandığımız renkler kışa oranla biraz daha cıvıl cıvıl, biraz daha iddialı olabiliyor! Sizde ruj adımını atlamıyor ve makyajda ruj kullanmayı çok seviyorsanız mutlaka yazımızın devamını  okumalısınız, yaz için kullanabileceğiniz en ideal yapıda birbirinden farklı bitişlere sahip rujlardan bahsettik, keyifli okumalar..

Saten Bitişli Rujlar

Mat bitişli rujlardan sıkıldıysanız ve kışın ağırlığını üzerinizde taşımak istemiyorsanız o halde bu yaza damgasını vuran saten bitişli rujlardan faydalanabilirsiniz! Saten bitişli rujlar yumuşak formları, dudak kurutmamaları ve hafif parlak görünümleriyle yaz ayları için ideal oluyor! Yaz aylarına çok yakışan saten bitişli rujları parlak ten makyajları dahil olmak üzere tüm makyajlarınız ile kullanabilirsiniz. Bu rujların en önemli özelliği dudağınızı kurutmaması, dudak çizgilerini belli etmemesi ve gün içinde tazelemeye uygun olmasıdır. Sizde dudağınızı kurutan, ağırlık hissi yaratan rujlardan sıkıldıysanız artık saten bitişli rujlara geçmenin vakti geldi de geçiyor!

Glossy Bitişli Rujlar

Glossy yani biraz daha parlak yapıdaki rujlar kullanılması zor olsa da yaza çok yakışıyor bu bir gerçek! Bu rujların en büyük dezavantajı şüphesiz rüzgarlı havalarda saçların uçarak dudağa yapışması.. Fakat bu rujları kullanmayı çok istiyorsanız o halde at kuyruğu yaptığınız bir günde kullanabilirsiniz. Dudağımızı ekstra parlak gösteren glossy bitişli rujların tamamlayıcısı olarak bol bol aydınlatıcı kullanabilirsiniz.

Tint Rujlar

Dudak mürekkebi olarak geçen tint rujlar kullanılması en kolay rujlardan! Özellikle havuz ve plaj kenarında makyajınızı tazelemek istemiyorsanız ve tüm gün dayanıklılık, kalıcılık istiyorsanız o halde tint rujlardan faydalanabilirsiniz. Dudağınıza uyguladıktan sonra parmaklarınız yardımı ile iyice dağıtın. Tüm gün dayanıklı olacaktır. Dudağınıza renk verdikten sonra sanki dudağınızın kendi rengiyimişçisine tüm gün kalıcılık sağlayacaktır. Ayrıca bu tarz duruşları yanaklarınızı aldık gibi de kullanabilirsiniz tüm gün rujunuzu tazeleme fen doğal Güzelliğinize güzellik katan tint rujları yaz boyu kullanabilirsiniz.

Tint rujları çabuk yaymak oldukça önemlidir. Çünkü sabitlenen, bütün gün kalıcılık vaat eden rujlar olduğu için uygulandığı noktada dağıtılmadığı zaman öylece kalacaktır. Bu yüzden uygular uygulamaz parmaklarınız yardımı ile homojen bir şekilde dağıtmaya özen göstermeniz gerekiyor. Aksi halde bırakıldığı yerde leke gibi kalacaktır. Özellikle yanaklara uygulamak istiyorsanız oldukça hızlı hareket etmeniz önemlidir.