Yengeç Burcu Kadını Özellikleri

23 Haziran 22 Temmuz tarihinde doğanların burç grubu yengeç burcudur. Yengeç burcu kadını ilk olarak içine kapanık, sakin sessiz ve zor güvenen kişiliği ile tanınır. Baskın bir karakter değildir fakat buna rağmen çevresinde bulunan insanlara küçük baskılar uygulamaktan ve onların iyiliğini düşünerek istediği yönde hareket ettirmekten çekinmezler..

Yengeç burcu kadınının hayatına girecek kişi onun için çok özel ve değerli olmalıdır.. Hayatında çok az insan bulunur. Bu insanları kaybetmemek için elinden geleni yapar. Fakat değer verdiği insanlardan biri tarafından aldatıldığında veya zarar gördüğünde tıpkı yengecin kabuğuna çekildiği gibi kendi kabuklarına çekilirler. Asla uzun süre yeni bir arkadaşlığa yeni bir ilişkiye yelken açamazlar. Bu yüzden hayatlarında olan insanlar onlar için her şeydir ve çok değer verirler. İş hayatında tutkulu ve başarılı kadınlardır. İlişkilerinde sadık aile yaşamlarında ise iyi bir anne olabilmektedirler.

Fakat bunların yanı sıra yengeç burcu kadınları değer görmedikleri ortamda hırçınlaşırlar. Yengeç burcu kadınları çok kolay kırılır, çok zor toparlanırlar. Toparlanması için yine sevdiği ve güvenliği insanların çevresinde olmalarına ihtiyaç duyarlar. Herhangi birine asla dertlerini anlatmazlar. Dertlerini anlattıkları insanlar onların sonsuz güvendiği ve hayatlarında çok değer verdiği kişilerdir. Eğer çevrelerinde böyle kişiler yok ise dertlerini sorunlarını anlatmamayı tercih ederler. Sonsuza kadar içlerinde tutarlar.