Dermaroller silindir şeklindeki ucunda minicik iğneler bulunduran bir alettir. Bu aletin kullanım amacı cildin uyarılmasını sağlamaktır. İğne cildinizde gezdikçe cildiniz uyarılacak, hafifçe acıyacak ve bunun sonucunda tekrar iyileşmek için tamir sürecine başlayacaktır. Kulağa biraz ürkütücü geliyor öyle değil mi? Gelin son zamanların bu ‘ürkütücü’ ama bir o kadar popüler güzellik trendini daha yakından inceleyelim.

Dermaroller İle Cilt Yenileme

Dermaroller ucunda çok küçük iğneler bulunduruyor, bu iğneler cilt üzerinde gezdirilerek uygulamaya başlanıyor. Deri altında minik zedelenmeler ve hafif bir acı sonucunda kan dolaşımı hızlanıyor, cilt kendini yenilemek için iyileşme sürecine giriyor. Dermaroller tedavisi ile kırışıklıklardan, akne lekelerinden, çukur ve çizgilerden, kaz ayaklarından hatta güneş lekelerinden bile kurtulmak mümkün.

Dermaroller uygularken cildin olabildiğince dezenfekte, makyajsız ve temiz olması gerekiyor. Her ne kadar evde kendi kendinize yapabileceğiniz söylense de uzmanlar bu bakımın kesinlikle bir cilt bakım merkezinde yaptırılması gerektiğini savunuyorlar. 2 ile 3 ay arasında değişen bu bakım sürecinde etkiyi daha da hızlandırmak için cilt serumları, cilt bakım kremleri daha düzenli kullanılmalı. İğnelerin açacağı minik gözenekler sayesinde cilt bakım ürünleri deri altına çok daha hızlı nüfuz edeceğinden bakım ürünlerinizden daha yüksek verim alabilirsiniz.

Yüz İçin Kullanıma Uygun Dermaroller İğne Ölçüleri

Her dermaroller her bölgeye kullanılmıyor. Örneğin selülit ve çatlaklarınız için hem boyutu hem de iğne ölçüleri daha büyük dermaroller’lar kullanabilirsiniz. Yüz bölgesi için makul kabul edilen dermaroller iğne ucu ölçüleri ise 0.25mm , 0.75mm ve 1.0mm arasında değişebilir. Başlangıç için en ideal iğne ucu ölçüleri bu şekilde. İlerleyen aşamalarda bu ölçüler 1.5mm ye kadar çıkabilir. Deri kalınlığınız ve cilt problemlerinizin derecesi bu ölçülerin belirlenmesindeki temel unsur.