Yeni Estetik Trendi Hollywood Yanağı

Angelina Jolie’nin başı çektiği muhteşem çıkık elmacık kemikleri bütün kadınlar tarafından beğeniliyor! Çıkık Elmacık kemikleri yüz hatlarını daha kemikli gösteriyor ve bu da daha seksi algılanmasına yardımcı oluyor. Penelope Cruz, Jennifer Aniston, Adriana Lima gibi birçok güzelin çıkık Elmacık kemikleri birçok kadının hayalini süslüyor.. Hal böyle olunca yeni estetik yöntemleri de gelişiyor! Son dönemlerin en çok konuşulan estetik trendlerinden biri de Hollywood yanağı .Peki Hollywood yanağı estetiği nedir? Nasıl yapılır? Ne kadar sürede yapılır? Etkisini nasıl görürsünüz? İşte detaylar;

 Hollywood yanağı estetiği’nin temel mantığı geniş yüz çerçevesini inceltmek, tombul yanakları daha keskin hale getirerek seksi bir görünüm kazandırmaktır. Bunun için her iki yanağın Elmacık kemiğinin alt kısmında yağ dokusu alınıyor ve Elmacık kemiği biraz daha çıkık gösterilerek ince kesikler atılıyor. Böylece kişi daha seksi yüz hatlarına kavuşmuş olunuyor. Ülkemizde bu estetik yöntemini deneyen birçok Türk güzel de bulunuyor. Yüz hatlarından memnun olmayan yanaklarının tombul olmasından şikayet eden ve daha seksi yüz hatlarına kavuşmak isteyen ünlülerin akın ettiği en son güzellik trendi Hollywood yanağı estetiği son zamanlarda sıklıkla yaptırılıyor.

Bu estetiğin asıl amacı elmacık kemiklerinin daha çıkık görünmesini sağlarken elmacık kemiklerinin altında küçük çukurlar yaratmak. Yani tıpkı kontür yapmış gibi doğal bir ifade vererek elmacık kemiklerini altına küçük gölgeler oluşturuluyor. Operasyon ortalama 3 ile 5 saat arasında sürebiliyor. Yanağın altından alınan yağ dokusu sayesinde Elmacık kemikleri daha çıkık görünürken elmacık kemiklerini altı da çukur bir görünüme ulaşıyor. Böylece daha seksi, daha kemikli bir yüz hattı elde edilmiş oluyor. Ortalama iyileşme süresi bir ayı bulan Hollywood yanağı estetiğini ülkemizde yapan cerrahlar da bulunuyor.

Kemikli doğal kontür çizgisine sahip ve daha çekici yüz hatlarına kavuşmak isteyen ünlülerin son zamanlarda akın ettiği bu estetik yöntemi uzun süre etkisini koruyacağı benziyor! Her dönem değişen estetik trendlerini blogunuzda incelemeye devam ediyoruz. Hollywood yanağı estetiği birçok kadının yeni yüz hatlarına kavuşmasına da yardımcı oluyor. Böylece doğal kontur çizgisi oluşturularak yüzünden kilo veremeyenler başta olmak üzere birçok kişiye çözüm sunuluyor.