Son zamanların en popüler makyaj trendlerinden biri de ‘strobing’.. Peki nedir bu strobing? İlk olarak moda defilelerinde uygulanmaya başlanan cildi oldukça ‘parlak’ gösteren bu akımın temel amacı cilde ‘sağlıklı’ bir parlaklık katmak. Gün geçtikçe kozmetik markalarının çeşit çeşit aydınlatıcı ürünleri de piyasaya sürülmeye başlandı ve bu trend daha da popüler hale geldi..

Mat ve donuk ciltlere inat ışıl ışıl parlayan, ıslak, çekici ve cildi çok canlı gösteren bu makyajın püf noktalarını sizlerle paylaştık, keyifli okumalar..

Cildinizi Nemlendirin

Kuru ve donuk bir cildi hiçbir aydınlatıcı yeteri kadar parlatamaz. İlk olarak cildinizi neme doyurarak işe başlayın. Ten makyajınıza başlamadan önce mutlaka cildinize uygun bir nemlendirici ile yüzünüzü nemlendirin. Bu hem ten ürünleriniz ile cildiniz arasına koruyucu bir bariyer olacak hem de cildinizin ‘içten gelen’ bir parlaklık kazanmasına yardımcı olacak.

Mat ve Pudra Bitişli Fondotenlerden Kaçının

Eğer amacınız cildinizin ışıl ışıl parlamasını sağlamak ise içinde pudra bulunan, mat bitişli fondotenler sizi memnun etmeyecektir. Bunun yerine nemlendirici özellikte ve içinde minik ışıltılar bulunan fondotenleri tercih etmelisiniz. Cildinizin sağlıklı parlaklığını kaybetmeden kusurlarınızı örtmek ‘strobing’ akımının en önemli unsurlarından biri.

Işığı Yansıtan Pudralar Kullanın

Birçok farklı markanın ışığı yansıtan pudraları bulunuyor. Islak ten ürününüzü matlaştırarak sabitlemek yerine ışığı yansıtan, transparan pudralar ile sabitleyebilirsiniz. Islak bitişli ten ürünlerinin kalıcılığını arttırmak için pudralama işlemi oldukça önemli.

Yüzünüzün Yüksek Kısımlarını Aydınlatın

Tıpkı bir ressam gibi düşünün. Işık yüzünüze yansıdığında yüzünüzde ilk hangi bölgeler aydınlanıyor? Aydınlatıcı ürünleri tam da bu noktalara uygulamak ‘doğal’ bir görünüm açısından önemli. Tüm yüzünüze aydınlatıcı uygulamak cildinizi sağlıklı değil ‘disko topu’ gibi gösterebilir. Burun kemiği, göz pınarları, dudak üstü, elmacık kemiklerinin en üst noktası ve kaş altları aydınlatılması gereken noktalardan bazıları.

Son olarak cildinizdeki ışıltıyı  daha fazla ortaya çıkarmak için yumuşak tonlarda bir göz ve dudak makyajı ile makyajınızı sonlandırabilirsiniz.