Yılbaşını evinizde geçirmeyi planlıyorsanız ve sevdiklerinizle hoş güzel zamanlar geçirmeyi hayal ediyorsanız şüphesiz ev dekorasyonunun da bu özel güne uygun olmasını istersiniz. İşte minik birkaç dokunuş ile evinize yılbaşı ruhunu getirmeniz için püf noktaları;

Yeni yıl denilince aklımıza ilk gelen renkler yeşil, beyaz ve kırmızı! Çam ağaçlarının o güzel yeşil tonu, ağaçların üzerine düşen bembeyaz kar ve sıcaklığın simgesi kırmızı! Pütükare desenli sıcacık kumaşları, battaniyeleri koltuklarınızın üzerine örtün. Kışı anımsatan sıcak battaniyeleri de bir köşeye misafirleriniz için koyun. Böylece evinizde samimi bir ortam yaratabilirsiniz. Ayrıca koltuklarınızın üzerine ve yerlere kırlentler atabilirsiniz. Kırlent seçimlerinizi yeşil ve kırmızının tonlarında tercih ederek yılbaşı renklerini salonunuza uyarlayabilirsiniz.

Dekorasyonun bir parçası da evin huzurlu kokusudur. Kışa uygun sıcak kokulu mumlardan edinebilirsiniz. Özellikle vanilya, tarçın ve narenciye aromalı mumlar evinizin atmosferine çok yakışır. Bu kokular ortamı da daha sıcak hale getirecektir.

Rengarenk Işıklar olmazsa olmazlardan. Özellikle cam kenarlarına asılan, aynaların kenarlarından geçirilen rengarenk ışıklar salonunuza ayrı bir canlılık katacaktır. Bu renkli ve ışıl ışıl ortamı daha da neşelendirmek için her zaman kullandığınız duvardaki çerçevelerinizin içindeki resimleri değiştirerek kış manzaraları veya yılbaşı temalı sözler de kullanabilirsiniz.

Mutfak dekorunuz için ise özel bir köşeyi kahve veya sıcak çikolata bölümü olarak ayırabilirsiniz. Bu bölüme hem sıcak çikolata,atıştırmalıklar,salep hem de marşmelov gibi tatlı atıştırmalıklar da koyabilirsiniz. Böylece misafirleriniz istedikleri zaman kendilerine sıcak içecekler hazırlayabilirler. İşte sevdiklerinizle hoş ve güzel vakit geçirmek için yeni yıl ruhunu yansıtan eviniz hazır! Şimdiden mutlu yıllar!