Yılbaşı Gecesi İçin Makyaj Fikirleri

Yılbaşı günü, birbirinden farklı kıyafet çeşitleri arasında kayboluyor ve hatta makyajınızı nasıl yapacağınıza bir türlü karar veremiyorsanız, eminiz bu yazı size yardımcı olacaktır. İşte yılbaşı gecesine uygun birbirinden farklı makyaj önerileri ve kombinleri, keyifli okumalar..

Çekici Zümrüt

Yeşil göz farını günlük hayatımızda her zaman göz makyajlarımızda kullanamıyoruz. Fakat yılbaşı gecesine uygun, özel şık ve ağır bir makyaj yapmak istiyorsanız bu yılın renginin yeşil olduğunu belirtelim. Özellikle zümrüt yeşili bu yıl çok moda. Sizde gözlerinizde elmas parlaklığı istiyorsanız zümrüt yeşili tonlarında bir farı uygulayabilirsiniz. Özellikle kremsi formdaki farları tercih ederseniz göz kapaklarınızda ihtişamlı bir görünüm yaratabilirsiniz. Zümrüt yeşili farlar ile en çok yakışan kombinasyon ise nude yani şeftaliye dönük dudaklar. Neredeyse dudak tonunuzun birkaç ton koyusu kadar doğal bir tonda şeftali rengi bir ruj ile zümrüt tonundaki göz makyajınızı kombinleyebilirsiniz. Ten makyajınızı ise sade tutmanızda fayda var. Şeftali bir allık cildinizi canlandırarak muhteşem görünmenize yardımcı olacaktır. Zümrüt rengi farın etkisini yitirmemesi için eyeliner kullanmak yerine siyah kajal bir göz kalemi ile dumanlı bir göz makyaj yaparak makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Kobalt Mavisi

Mavi far hemen hemen tüm göz renklerine yakışır ve en büyük avantajı da gözün beyaz kısmını çok daha parlak ve beyaz göstermesidir. Eğer minimal ve modern bir makyaj yapmak istiyorsanız kobalt mavisi bir eyeliner ile kalınca bir eyeliner çekerek göz makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Bu eyelinerin sert bir ifadesi olması için gözlerinizin dış kısımlarına bant çekerek eyelinerinizin çok daha pürüzsüz ve muntazam görünmesine yardımcı olabilirsiniz. Bu makyaj ile yoğun kirpikler gidecektir.

Cam Gibi Ten Makyajı

Işıl ışıl parlayan bir tenden daha güzel ne olabilir! Son zamanların en popüler trendi cam gibi parlayan bir cilt! Böyle sağlıklı bir cilde sahip olmak için nemlendirici adımını atlamamalısınız. Ekstra aydınlık bir bitiş için ise içerisinde ışıltılar bulunan bir baz tercih edebilirsiniz. Son dokunuz olarak ise ıslak bitişli, parlak, yapısı incecik bir fondöten işinizi görecektir.