Yılbaşı Gecesine Uygun Kırmızı Ruj Makyajı Nasıl Yapılır?

Yılbaşı gecesinde kırmızının önemini hepimiz biliyoruz. Özellikle kadınlar ten makyajını sade tutarak kırmızı ruj ile makyajlarını tamamlıyor. Peki ideal kırmızı ruj makyajı nasıl olmalı? Gelin birlikte öğrenelim.

Cilt Alt Tonuna Uygun Ruj Seçimi

Kırmızı ruj makyajının en büyük özelliği cilt alt tonuna uygun, en vurucu, en iddialı ve size en yakışan kırmızı ruju bulmanız olacaktır. Dolayısıyla bu noktada mutlaka cilt alt tonunuzu tespit etmeli ve size en yakışan kırmızı ruju bulmak için işe koyunmalısınız. Kırmızı rujlarım binbir rengi bulunuyor. Kiremit kırmızısı, turuncuya yakın kırmızılar, fuşyaya yakın kırmızılar veya tamamen soğuk tonlu kırmızılar. Sizin cilt alt tonunuza hangisi en ideal şekilde uyum sağlıyor. Beyaz tenli iseniz özellikle içerisinde hafif pembelik bulunduran kırmızı tonlarını kullanmanızı öneriyoruz. Buğday tenli iseniz içerisinde biraz daha sıcaklık bulunan fakat çok da turuncuya kaçmayan orta tonlu kırmızılar size çok yakışacaktır. Esmer tenliyseniz içerisinde bolca sıcaklık bulunduran turuncuya yakın kiremit rengi kırmızılar size çok yakışacaktır. Gelelim kırmızı ruj makyajınin ayrıntılarına. Kırmızı zaten başlı başına iddialı bir renk olduğu için ten makyajınızı olabildiğince sade tutmanızda fayda var. Özellikle ten makyajında kuru ciltliyseniz ıslaklık veren, nem veren bir fondöten kullanabilir, yağlı ciltliyseniz pudra bitişli bir fondöten kullanabilirsiniz. Fakat unutmamanız gereken bir nokta mutlaka kontür işlemini uygulamalısınız.

Kontür Uygulaması

Kırmızı ruj iddialı bir renk olmasına karşın tüm yüzü oldukça solgun donuk ve tek tip gösterebilir. Elmacık kemiklerimizin çıkıklığını vurgulamak adına mutlaka kontür uygulaması yapmanızı öneriyoruz. Dilerseniz bronzer yardımı ile bu görünümü destekleyebilir çok daha belirgin elmacık kemiklerine sahip olabilirsiniz. Allık kullanmanızı önermiyoruz. Dilerseniz elmacık kemiklerinizin üzerine kadar bronzerı allık gibi kullanabilir, çok daha bütünleşmiş bir görünüm yaratabilirsiniz. Gözlerinizde siyah İncecik bir eyeliner bolca rimellenmiş kirpikler ve sade bir ten makyajı yardımı ile kırmızı rujunuz çok daha zarif ve asil görünecektir.

Işıl Işıl Aydınlatıcı

Dilerseniz elmacık kemiklerinizin üstüne burun kemiğinin üzerine aydınlatıcı uygulayabilir görünüşünüzü çok daha fazla vurgulayabilirsiniz. Ten makyajını ve göz makyajını sade tuttuğunuz için dudaklarınız odak noktası olacaktır. Dolayısıyla ruju ideal şekilde uygulamalısınız. Dudak kalemi kullanmayı ihmal etmeyin. Rujunuzdan birkaç ton koyu fakat çok fazla koyu olmamasına dikkat ederek bir ruj kullanarak dudaklarınızı çerçevelemeyi ihmal etmeyin. Rujunuzun kalıcı olmasını istiyorsanız ve gece boyu aynaya bakmadan tazelemek istiyorsanız o halde likit mat rujlardan faydalanabilirsiniz. Eğer likit mat rujlar dudağınızı kurutuyorsa ve altına bolca lip balm uygulamayı deneyebilirsiniz.