Yorgun Gözleri Canlı Gösterecek Makyaj Önerileri

Birkaç gün önce uyku düzeniniz bozuldu ise veya gece boyu asla uyuyamadıysanız günlerdir çalışıyorsanız beyaz ekrana bakıyorsanız ve gözlerinizin şişliğinden yorgunluğundan şikayet ediyorsanız o halde bu duruma dur demenin zamanı geldi demektir. Günün başlangıcında kendinizi enerjik, dinamik ve en önemlisi uyanık görmek istiyorsanız birkaç makyaj tekniği ile günü kurtarabileceğinizi size söyleyelim. O günü kurtaracaksınız toplantımıza, işinize, arkadaşlarınızla buluşmanıza full enerjili ve özgüvenli gideceksiniz. Nasıl mı? İşte bu makyaj teknikleri yazımız da, keyifli okumalar.

Doğru Renk Kullanımı

Göz makyajınızı yaparken doğru renk kullanımı göz kapaklarınızın şişliğini hafifletecek ve kırmızılığını minimuma indirecektir. Bunun için pembe tonlarından kaçınmalı ve mümkün olabildiğince krem rengi, bej, şampanya tonlarındaki kremsi farlara yönelmelisiniz. Göz kapaklarınıza hafif bir ışıltı katmak, krem veya bej tonlarındaki krem far ile hafif bir sedef yaratmak sizi olduğunuzdan daha canlı gösterecektir.

Kapatıcı Uygulaması

Gözlerinizin çevresine yoğun bir morluk ve kızarıklık problemi var ise kremsi formüldeki bir kapatıcı kullanmayı tavsiye ediyoruz. Bu tarz kapatıcılar göz çevrenizi hem daha dinlenmiş gösterecek kızarıklık ve morluk sorununu kontrol altına alacak hem de pudra formunda olmadığından dolayı daha ıslak görünecek ve bu da cildinizin kendi parlaklığıymış gibi görünecek. Bu yüzden kremsi formdaki ürünleri kullanmalı, pudra formdaki ürünlerden kaçınmalısınız.

Eyeliner Uygulaması

Bildiğiniz gibi eyeliner göz tipini ortaya çıkartan bakışlarınızı biraz daha yukarı taşıyan özel bir makyaj malzemesidir. Fakat eyelineri günlük olarak tercih edecekseniz ve yorgun gözlerinizi daha uyanık göstermek istiyorsanız incecik çekmenizi öneriyoruz. Bunun için ise en uygun eyeliner tipi keçe uçlu eyeliner olacaktır. Fazla ucunu uzatmadan hafif yukarı kıvrık şekilde bitirmeniz göz kapaklarınızın biraz olsun kalkık görünmesine yardımcı olacaktır.

 

Dolgun Kirpikler

Yapacağınız en önemli hile kirpikleriniz ile ilgili olacak. Kirpiklerinizi güzel bir şekilde kıvırıp boş bir kaş tarağı ile taradıktan sonra en yoğun en çok dolgunluk veren maskaranız ile 2-3 kat maskaralamanızı öneriyoruz. Fakat sadece bu durumu üst kirpiklerinize yapmalısınız. Üst kirpikleriniz bolca maskaralandığında eyeliner görüntüsü ile birleştiğinde göz kapaklarınız çok daha yukarıda ve kalkık görünecek. Bu da sizi daha uyanık gösterecektir. Fakat gözaltınıza hiçbir müdahale yapmanızı kalem bile çekmenizi önermiyoruz. Bu yukarı taşıdığınız göz makyajınızı aşağı düşürecek ve sizi olduğunuzdan daha yorgun gösterecektir. Sizde bu teknikleri deneyerek yorgun hissettiğiniz günlerde gözlerinizi daha uyanık açık ve dinç gösterebilirsiniz.