Annelerimizin dolabında gördüğümüz ve hatta yüzüne bakmadığımız parçalar nasıl da moda oldu değil mi? Hadi itiraf edelim bir zamanlar annelerimizin dolabındaki kıyafetleri demode buluyorduk..Ama artık demode olmak moda! Eskiye dönüş, vintage parçalar, sandıktan çıkan kanaviçeler ve yüksek bel kotlar! Doğru kombinlendiğinde proporsiyonunuzu harika gösterecek güce sahip yüksek bel kotları daha rahat kullanmanız için püf noktalarından bahsettik, keyifli okumalar.

       Yüksek Belli Dar Paça Pantolonlar 

Bu tarz pantolonları özellikle ince bacaklarınız varsa rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Pantolon tamamen dar olduğundan üst kısmınıza daha salaş, bol ve dökümlü kazaklar tercih edebilirsiniz. Bacak boyunuzun daya uzun görünmesi için seçeceğiniz kazaklar mutlaka belinizi kapatmayacak ve pantolonunuzun kemer kısmını örtmeyecek uzunlukta olmalı. Dar paça yüksek belli kot pantolonlarınızı stiletto ayakkabılarla tamamlayarak hem spor hem şık bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

 

Yüksek Belli Bol Paça Pantolonlar

Özellikle nispeten daha kalın ve kısa bacaklarınız varsa yüksek belli bol paçalı pantolonları topuklu botlar ile kombinleyerek daha ince ve uzun gözükebilirsiniz. Dar paça pantolonların aksine bu sefer üst kısmınızda seçeceğiniz bluzlerin daha dar ve belinizi saran cinsten olması avantajınıza olacaktır. Eğer hem üst hem de alt kısımda seçeceğiniz parçalar bol olursa hatlarınız kaybolacak ve daha ‘düz’ gözükeceksiniz. Bol paçalı kotlar topuklu ayakkabıları daha gizleyici özelliğe sahip olduğundan daha uzun algılanmanıza yardımcı olacaktır.

Sivri burunlu ayakkabılar ve çizmelerinizle bol paça pantolonları geceye dahi uyarlayabilirsiniz.

Yüksek Belli ‘Mom Jean’ Pantolonlar

‘Anne Kotu’ olarak geçen, yüksek belli ve daha bol kesimli pantolonları kombinlemek biraz daha komplike. Çünkü hali hazırda zaten bol kesime sahip bu kotlar kilonuzu ekstra ortaya çıkartabilir ve sizi geniş gösterebilir. Bunun önüne geçmek için mutlaka belinizi ortaya çıkartan, daha kısa kesimli bluzler tercih etmelisiniz. Ayakkabı olarak beyaz spor ayakkabıları ve daha rahat topuklu botları tercih edebilirsiniz.