Yükselen Burç nedir? Nasıl Hesaplanır?

Yükselen burç özellikle kişiliğinizin ince noktalarında, sizi siz yapan ayrıntılarda ve vereceğiniz kararlarda önemlidir. Yükselen burcunuz hesaplanırken ihtiyacınız olan bilgiler doğum tarihi, doğum saati ve dakikası, doğum yerinizdir. Yükselen burcunuz hesaplanırken özellikle hangi saatte ve hangi dakikada doğduğunuz çok önemlidir.

Bilindiği gibi burçlar gökyüzünde görülen 12 Yıldız haritasını temsil ederler.. Bu yıldızlar gökyüzünde 30 derece açı ile özel bir Yıldız Grubu oluştururlar.. Bu Özel yıldız grubu yükselen burcunuzu oluşturur.  Aslında temel olarak dünyanın günlük hareketi ile yükselen yıldızlar yükselen burç gruplarını, dünyanın günlük hareketinin tamamlaması ile alçalan yıldız grupları ise alçalan burç grubunu oluşturur. Fakat bugün konumuz yükselen burçlar. Yükselen ve alçalan burçlar birbirini dengeleyerek mevcut bulunduğunuz burcunuzu oluşturur.

Yazının başında da belirttiğimiz gibi yükselen burcunuzu hesaplamak için doğum tarihiniz, doğum saatiniz ve dakikanız, doğum yeriniz gibi bilgiler gereklidir. Bu bilgiler doğrultusunda yükselen burç hesaplanır. Yükselen burç haritanızı oluşturmak ve otomatik hesap yapan sistemlerden yararlanmak için online olarak birçok kaynak bulmanız mümkün. Kolay bir sekilde haritanızı çıkartarak yükselen burcunuzu öğrenebilirsiniz. 12 yıldızın oluşturduğu gruplar saatlere göre farkılık gösterir. Bu yüzden hangi saat ve dakikada doğduğunuza göre yükselen burcunuz da değişiklik gösterir. 12 temel burcun yanı sıra 12 tane de yükselen burç bulunur. Bu da sizin neden zaman zaman farklı kişiliklere büründüğünüzü veya kendiniz gibi davranmadığınızı açıklar. Çünkü insanlar kimi zaman yükselen burcuna geçiş yaşarlar ve uzun süre yükselen burcunun etkisi altında olabilirler.