Sizde pürüzsüz görünen ciltlerin, o belirgin yüz hatlarının nasıl olduğunu mu merak ediyorsunuz? Ünlülerin o muhteşem görünen elmacık kemiklerine, incecik hokka gibi burunlara ve estetiksiz dolgun dudaklara nasıl sahip olduğunu merak ediyorsanız bu içeriği mutlaka okumalısınız 🙂 İşte sizlere yüz hatlarınızı belirgin kılmanın 6 mucizevi yolu;

 yuz-hatlariEn Belirgin Elmacık Kemikleri!

Biz kadınlar elmacık kemiklerimizi çok seviyoruz ondandır ki belirgin hale getirmek için bir çok yolunu bulmuşuz. Daha belirgin ve çıkıntılı görünen elmacık kemikleri için en çok kullanılan yöntem kontörlemek. Bunu elmacık kemikleri çizgisinden bronzlaştırıcı yada koyu renk allık ile yapabilirsiniz. Daha kolay bir yöntemi de cilde iki ton koyu fondöten yada kapatıcı kullanmak olacaktır. Bu kemikleri daha doğal yoldan vurgulamanıza yardımcı olacaktır. En etkili yöntem ise; hafif parlak bir pudra yardımı ile elmacık kemikleri üzerine, göz çevresi ve kaşların üst köşesine C harfi oluşturacak şeklinde sürerek daha yumuşak renk de ve daha parlak elmacık kemikleri elde edebilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken tek detay; parlaklığın fazla olmamasına dikkat edin. Çünkü fazlası sizi seksi göstermekten çok terli gösterecektir. 

Göz Alıcı Bir Çene!

Göz alıcı bir çeneye sahip olmak için yapmanız gereken; elmacık kemiklerine kullandığınız aynı tondaki fondöten yada kapatıcı ile çene kemiği arkasına ve çene altına uygulama yapmak olacaktır. Çok fazla yaymamaya ve cilde karışmamasına dikkat edin. 

Dolgun Dudaklar!

Mümkün müdür dediğinizi duyar gibiyim. Ama artık her şey mümkün hale geldi. Tüyosu; alt dudağın yarım santim altına kadar süreceğiniz kahverengi dudak kalemi dudakların daha dolgun görünmesini sağlayacaktır. Aşırıya kaçmadığınız taktirde ürünü makyajın geneline güzelce yaydığınıza emin olana dek uygulayabilirsiniz. 

hokka-burunGöz Altı Torbalarından Kurtuluş!

Dudaklarda uyguladığınız koyu gölgenin açığı göz altı torbalarında da sizin kurtarıcınız olacak. Cilt renginden daha açık renk bir kapatıcıyı gözün iç köşesinden dışına doğru ve birde burun altına uygulayabilirsiniz. Aydınlattığınız alan bir üçgeni andırmalı ve elmacık kemiği dışında kalmalıdır.

Hokka Burun!

Sizinde bildiğiniz gibi hemen herkesin uyguladığı yöntem olan; bir kontör kalemi yardımıyla gözlerden burun deliklerine kadar iki çizgi çekmektir. Sonrasında bunu teninize yedirerek normal cilt tonundan bir ton koyu bir gölge oluşturun. Çizgiler ne kadar birbirine yakın olursa burnunuz o kadar ince görünecektir. Son bir tüyo daha; daha zarif bir burun için yapmanız gereken, burun direği üzerine parlatıcı sürmek olacaktır.