Yüz Hatlarını Daha İnce Göstermek İçin Üç Farklı Yöntem

Yüz hatlarını çok daha seksi, çok daha ince göstermek için deneyebileceğiniz 3 farklı yöntemi mercek altına aldık. Özellikle çıkık elmacık kemiklerine, sivri bir çene hattına sahip olmak isteyenler, mutlaka yazımızın devamını okumalı, keyifli okumalar.

Gölgelendirme Yöntemi

Yüz hatlarını değiştirmenin bilinen en popüler ve ilk yöntemi elbette kontür uygulaması. Bildiğiniz gibi kozmetik ürünler ile neredeyse estetik ameliyat geçirmişcesine yüz hatlarınızı değiştirmeniz mümkün. Özellikle tombul bir yüze sahip olanlar, yuvarlak yüz hatlarını daha seksi ve sivri göstermek isteyenler kontör yönteminden faydalanabilirler. Birbirinden farklı kontür ürünleri birbirinden farklı cilt tipleri için piyasada bulunuyor. Örneğin yağlı ciltliyseniz toz formdaki kontür ürünleri sizin için uygun olacaktır. Fakat kuru ciltliyseniz özellikle likit formda veya kremsi formda, stick formda kontör ürünlerini tercih edebilirsiniz. Gölgelendirme oyunlarında faydalanarak yüz hatlarınızı olduğundan daha ince göstermeniz mümkün..

Özellikle elmacık kemiklerinizin altına uygulayacağınız teninizden bir kaç ton koyu mümkünse küllü tonlarda ki kontür rengini iyice dağıttıktan sonra elmacık kemiklerinizin daha çıkık göründüğünü fark edeceksiniz. Bu yöntem oval yüz hatlarını, yuvarlak yüz hatlarını daha kemikli ve seksi bir hatta çeviriyor. Eğer burnunuzun daha ince görünmesini istiyorsanız burun kanatlarınızı daraltmak içinde kontürden faydalanabilirsiniz. Bu gölge oyunları yardımıyla yüz hatlarınızı inceltmeniz mümkün. Çenenizin yeterince sivri olmadığını düşünüyorsanız sivri bir çene hattı yaratmak için gıdı bölgenize ve boyun bölgenize bronzer kontür ürünleri uygulayarak bu bölgeleri çok daha sivri bir hale getirebilirsiniz. Bunun için boynunuzla yüzünüz arasında ten rengi farkı olmamasına ve kontür ürünlerini iyi dağıtmaya dikkat ediniz.

Aydınlatma Yöntemi

Nasıl ki gölgelendirme yöntemi ile yüz hatlarınız da istemediğimiz bölgeleri biraz daha geri plana atıyorsak aydınlatma yöntemi ile istediğimiz bölgeleri ön plana çıkartarak yüz haklarımızı daha kemikli göstermemiz mümkün. Özellikle aydınlatıcı kullanımı son dönemlerde çok popüler hale geldi. Aydınlatıcıyı doğru alanlarda doğru yerlere uyguladığınızda ortaya çıkan görünüme siz bile şaşıracaksınız..

Birçok makyaj artisti günümüzde kontürleme yönteminden ziyade aydınlatma yöntemi ile çok daha doğal bir şekilde yüz hatlarını çekici hale getirebiliyor. Çıkık elmacık kemiklerine sahip olmak için aydınlatıcıyı tam olarak elmacık kemiklerinizin üzerinden şakağınıza doğru c harfi oluşturacak şekilde uygulayın. Aynı şekilde burun kemerinizin daha ince ve daha hatlı görünmesi için burun kemeri boyunca aydınlatıcıyı uygulayabilirsiniz. Eğer geride kalan bir çenenizi varsa ve özellikle çene hattınızı daha seksi daha sivri göstermek istiyorsanız çene bölgesine de aydınlatıcı uygulamaktan kaçınmayın.

Sıra geldi boyun makyajına. Özellikle boynunuzdaki kemiklerin daha çekici ve daha çıkık görünmesini istiyorsanız boyun kemiklerinizin, köprücük kemikleriniz üzerine de likit form da bir aydınlatıcı uygulayarak daha kemikli görünmesine yardımcı olabilirsiniz. Gördüğünüz gibi gölge oyunlarından faydalanarak yüz hatlarınızı daha seksi, daha ince, daha kemikli gösterebildiğiniz gibi yüzünüzün yüksek noktalarını aydınlatarak da yüz hatlarınızı belirginleştirebilirsiniz. Üstelik çok daha az efor sarf ederek.

Saç Kesimleri

Saç kesimleri yüz hatlarını değiştiren en temel unsurlardan biridir. Özellikle yüz hattınızın fazlaca yuvarlak, fazlaca oval olduğunu düşünüyorsanız o halde at kuyruğu tarzı tamamen toplanan, topuz gibi modelleri tercih etmelisiniz. Bunun yerine saçlarınızın önünüze düştüğü modelleri tercih etmelisiniz. Saçlarınız yüzünüzü çepeçevre sararak çok daha ince görünmesine yardımcı olacaktır. Az saça sahip olanlar yüz hatlarını çok daha küçük, çok daha kemikli göstermek adına katlı saç kesimlerine yönelebilirler. Özellikle omuz hizasında katlı saç kesimleri hafif saçların öne düştüğü kesimler ve perçem kullanımı yüz hatlarınızı daha kemikli hale getireceği gibi sizi daha seksi gösterecektir. Yanaklarındaki fazlalıkları gizlemek istiyorsanız at kuyruğu, topuz gibi sıkı modelleri yapmaktansa saçlarınızı açmalı ve saçlarınızın yanaklarınızın üzerine hafifçe düşmesine imkan sağlamalısınız..

Böylece yüz hatlarınız daha kemikli görünecektir. İşte birbirinden farklı yöntemler ile yüz hatlarını daha seksi göstermenin püf noktaları bunlar. Sizde bu yöntemleri deneyerek daha kemikli ve seksi bir yüz hattına sahip olabilirsin.