Yüz Tüylerinden Nasıl Kurtulunur?

Birçok kadının kabusu haline gelen yüz tüylerinden kurtulmanın birbirinden farklı yöntemleri bulunuyor. Bunun için cildinize en uygun yöntemi seçmeniz gerekiyor. Her yöntem maalesef her cilt tipine uygun olmayabiliyor. Bazen sonuç kızarıklık, kaşıntı, hatta egzamaya kadar giden olumsuz sonuçlara kadar neden olabiliyor.. Yazımızda birbirinden farklı yüz tüylerinden kurtulma yöntemlerinden bahsettik, keyifli okumalar..

Sir Ağda

Kadınlar arasında en fazla tercih edilen yüz tüylerinden kurtulma yöntemlerinden biri de sir ağda.. Sir ağda kıl köklerini dibine kadar aldığından dolayı uzun süre tüylerin çıkması engelleniyor. Fakat özellikle sir ağdadan hemen sonra güneşe çıkıldığında cilt lekeleri kaçınılmaz oluyor. Bıyık bölgesinde, çene bölgesinde kararma, yüzde tahribat hatta deride döküntü bile yaşanabiliyor. Bu yüzden hassas ciltlerin bu yöntemi uygulaması önerilmez.

Jilet veya ustra

Son yılların en popüler yüz tüyü alma yöntemlerinden biri ustra veya jilet ile yüz tüylerinden kurtulmak. Bu kadar sevilip popüler olmasının nedeni de sadece yüz tüylerini almakla kalmaması, aynı zaman cilt yüzeyinde bulunan ölü deriyi de alarak cildi daha sağlıklı ve parlak göstermesi. Bu yöntemi ilk kez deneyecekseniz uzman kontrolünde yapmanız öneriliyor. Fakat eğer evde tek başınıza deneyeceksiniz özellikle ucu fazla keskin olmayan ve kadınlar için özel olarak üretilmiş küçük, yüzün her hattına girebilen ustalardan faydalanabilirsiniz. Bu yöntemin en büyük avantajı cildi kızartmaması ve tahriş etmemesi. Fakat bazı inanışlara göre jilet kıl köklerini besliyor ve bir sonraki sefer tüylerin olduğundan daha kalın çıkmasını sağlıyor. Tercih size kalmış..

İp Yöntemi

Bilinen en eski yöntemlerden biri de ip ile bıyık, tüy, hatta kaş almak.. Bazı kadınlar evde tek başına ip yöntemi ile yüz tüylerinden kurtulmayı biliyor fakat eğer ip yöntemi ile yüz tüylerinden kurtulmayı beceremiyorsanız kuaför veya güzellik merkezlerinde de bunu deneyebilirsiniz. İp bazı kılları kökünden alırken bazılarını kırarak batık oluşumuna neden olabiliyor. Ayrıca etin sıkışması durumunda ciltte ciddi morarmalar ve tahrişler meydana gelebiliyor. Bu yüzden mutlaka bilinçli ve sakin bir şekilde yapılması gerekiyor. Kuaför veya çeşitli güzellik salonlarında bu yöntemi deneyebilir, gözlemleyerek öğrenebilirsiniz.