Yüz Yağlarının Farklı Kullanım Alanları

Cilt bakımında son adım olan yüz yağları yani serumlar hayatımıza gün geçtikçe daha da girmeye başladı.. Serumların kullandığımız ürünlerin emilmesini kolaylaştırdığını ve cilt bakımımızın tamamlayıcısı olduğunu artık biliyoruz. Peki ama elimizdeki yüz serumlarını daha farklı kullanım alanları ile nasıl değerlendirebiliriz?

Ten Makyajında

Yüz bakım yağları ile beğenmediğiniz bir fondöteni karıştırdığımızda belki de dünyanın en iyi karışımını veya en beğeneceğiniz fondöteni elde etmiş olacağınızı biliyor muydunuz? Yapısı kalın, mat gelen ve yüzde tabaka gibi duran fondötenlerinizi favori yüz serumunuz ile karıştırmayı deneyin. Bu işlemi yaparken ellerinizi kullanın, avucunuzun içinde ellerinizin sıcaklığı ile yüz serumunuzu ve bir miktar fondöteni elinizde karıştırın. Ardından cildinize uygulayın. Belki de kullanmaktan kaçınınız size yapay gelen fondöteniniz tam da aradığınız ten ürününüz olacak! Hafif ıslak, parlak, nemli ve doğal görünümlü bir cilt için yüz serumlarınızı tüm ten ürünleriniz ile karıştırabilirsiniz.

Makyaj Uygulaması Sırasında

Makyaj aplikatörleriniz uygulama sırasında size sorun çıkartıyor ise ihtiyacınız olan şey yine favori yüz serumunuz olacak!

Makyaj süngerinizi bir miktar yüz serumu ile ıslatmayı ve ardından ten makyajınızı uygulamayı deneyin. Ten makyajınız cildinizle bütünleşecek ve daha iyi oturacaktır. Burun kenarı, ağız kenarı kuruluklarınız belli olmadığı gibi cildinizde doğal aydınlığı sağlamış olacaksınız. Aynı şekilde tıpkı makyaj süngerini ıslattığınız gibi makyaj fırçalarınızı da favori serumunuz ile ıslatıp nemlendirebilirsiniz. Bu şekilde krem ürünleri çok daha kolay bir şekilde uygularken cildinizle daha kolay bütünleşmesinin sağlarsınız. Bu teknik ünlü makyaj artistlerinin de sık sık kullandığı bir tekniktir. Deneyin vazgeçemeyeceksiniz!