Yüzü Daha İnce Göstermenin Püf Noktaları

Angelina Jolie gibi çıkık elmacık kemiklerine ve zayıf, belirgin, çekici yüz hatlarına sahip olmayabilirsiniz. Fakat basit birkaç hile ile yüz hatlarınızı daha ince ve keskin gösterebilirsiniz. Nasıl mı? Basit birkaç makyaj hilesi ve saç modeli ile elbette! Ayrıntılar yazımızda, keyifli okumalar;

Elbette başvuracağınız ilk yöntem kontür yöntemi. Kontür ile yüz hatlarınızı daha ince ve keskin gösterebilirsiniz. Özellikle elmacık kemiklerinizin altına doğru indirdiğiniz koyu renkte kontür ürününü tamamlamak için elmacık kemiklerinizin üzerini aydınlatabilirsiniz. Bu elmacık kemiklerinizin altını daha keskin ve çukur gösterirken elmacık kemiklerinizi daha çıkık gösterecek pratik bir yöntemdir. Aynı zamanda burun hattınıza ve çene kemiğinize de kontür ürünü uygulayarak iyice dağıtın. Bu çene kemiğinin daha keskin ve sivri görünmesine yardımcı olurken burnunuzun daha ince uzun ve simetrik görünmesini de sağlar.

Keskin yüz hatlarının tamamlayıcısı olarak yüzünüzü gerdirmeniz gerekiyor. Bunu en kolay şekilde saçlarınızı sımsıkı tepeden at kuyruğu yaparak sağlayabilirsiniz. Bu özellikle gözlerinizin ve yanak bölgesindeki fazlalıkların yukarı doğru çekilmesini sağlayarak yüz hatlarınızın daha ince algılanmasına yardımcı olur. Kontür ile birleştiğinde ortaya harika bir görüntü çıkacaktır.

Eğer fazlaca tombul bir yüze sahipseniz ve çıkık elmacık kemikleriniz var ise ince bir kaş kullanmak yapacağınız en büyük hata olacaktır. Kaş yüzün çerçevesidir. Bu yüzden kalın kaşlar yüz hatlarınızın daha küçük, daha keskin ve kemikli algılanmasına yardımcı olur. Sizde yüzünüzün daha orantılı görünmesini istiyorsanız ve nispeten geniş bir yüze sahipseniz asla ince kaş modellerini tercih etmemelisiniz. Kaşlarınızı kalınlaştırmak için kaşlarınıza her gün fındık ve badem yağı uygulayarak özel bir kür yapabilirsiniz. Zamanla kaşlarınızı kalınlaşırdıkça, kaşlarınızın sadece çevresinde çıkan kılları toparlayarak ve temizleyerek kalın kaşlarınızı kullanmaya alışabilirsiniz. Bu yüz hatlarınızın daha kemikli ve daha keskin görünmesine yardımcı olacaktır.

Son yöntem ise dışarıdan müdahale yapmanız gereken bir yöntem. Yüz hatlarının daha orantılı ve daha keskin gösteren önemli aksesuarlardan bir de gözlüklerdir. Sizde yüzünüze yakışan numarasız bir gözlüğü harika bir çerçeve ile tercih ederek yüz hatlarınızı daha kemikli hale getirebilirsiniz.