Kaşlar yüzün çerçevesidir ve ifademizi belirler. Özellikle kalın ve şekilli kaşların moda olduğu son yıllarda sizde kaş şeklinizi beğenmiyorsanız yeniden tasarlamaya ne dersiniz? Cevabınız evet ise yüzünüze en çok yakışacak kaç stilini bulmanız için size yardımcı olalım.

Kalem Tekniği

Kurşun kalemi burnunuza dikey bir şekilde tutun kaş başlangıçlarını bir kalem ile işaretleyin. Ardından kurşun kalemi hafif sağ yatırarak kaş kavisinizi belirleyin. Ardından bu bölümü de işaretleyin. Son olarak kalemi biraz daha sağ yatırarak kaşınızın bittiği yeri işaretleyin. Bu şekilde kaş stilinizi yüz hatlarınıza uygun olarak belirleyebilirsiniz. Kaş stilistleri de bu yöntemi kullanarak her yüze uygun doğru kaş şeklini belirliyor.

Kolay Kaş Alma Yöntemi

Evet kaşınıza en uygun şekli belirledik. Ama kaşlarınızı alırken şekilsiz olmaması için size birkaç minik tüyo daha vermek istedik. Bunun için ihtiyacınız olan beyaz bir göz kalemi. Kaşlarınızı almadan önce genel hatlarını beyaz göz kalemi ile belirleyin. Beyaz göz kalemi dışında kalan tüyler almanız gereken tüylerdir. Bu şekilde kaş şeklinizi bozmadan fazla içeriye girmeden kaşlarınızı toparlayabilir düzgün bir şekilde alabilirsiniz. Son bir tüyo daha cımbızınızı dikey değil yatay bir şekilde tutarak tüyleri almaya özen gösterin. Bu şekilde batık oluşumunun da önüne geçmiş olacaksınız. Cımbızı dikey tutmak kaş kırıklarına ve batıklarına yol açabilir. Kuaförlerde kaşlarınızı alırken cımbızı yatay tuttuklarını gözlemlemişsinizdir. Sizde bu küçük ayrıntılara dikkat ederek kaş şeklinizin formunu koruyabilirsiniz.