Her kadının kilosu nolursa olsun kendini kilolu görür ve zayıf gözükmek ister. Kimi belini ince göstermek için, kimi bacaklarını uzun göstermek ister, kimi kalçasını ufak göstermek ister. Peki bunları yapmak için neler giyinmeliyiz? Vücudumuzda sevmediğimiz bölgeleri ufak moda hileleri ile kamufle edebilirsiniz. İşte size bu öneriler.

  • Belinizi Bölün; Uzun bayanları bayanların en iyi uygulayacağı bir uygulama. Alt ve üstünüze farklı renklerde giyildiğinde vücudunuzu bölmüş olursunuz. Buda bacak bölgenizi uzun göstermenize yardımcı olur.
  • Şekilli Bacaklar; Bacaklarınız şekilsizse artık üzülmeyin. Diz altı etekler hemde sezonun modası iken mutlaka denemelisiniz. Bu tarz etekler baldırınızın en kalın olduğu yerde bittiğinden bacaklarınız daha şekilli gösterir. Tabi topuklu ayakkabılar ile desteklemeyi unutmayın.
  • Geniş Omuz; Geniş omuzlarından rahatsız olan bayanların rahatlıkla uygulayacağı bir moda hileside kenarlı şapkalar. 70 lerde oldukça moda olan bu akım, son dönemlerde de oldukça sık kullanılan trendlerden. Omuzlarınızı daha dar gösterirken aynı zamanda belinizide ince göstermektedir.
  • Kamuflaj Parça; Maksi etekler sonunda hakettiği değere kavuştu. Bu sene herkesin üzerinde sıkça gördüğümüz bu maksi eteklerden bir adet mutlaka edinmelisiniz. En azından bacaklarının forma girene kadar gizlemelisiniz.
  • Ayakkabı; Ayakkabı giyerken dikkat etmeniz gereken tek şey boyunuzu kesmemesi. Özellikle bantlı ayakkabı giyerken bant kısmının tam bileğinizde değil de biraz daha ayakkabının burun kısmına yakın olanları tercih etmelisiniz. Tabi bacak boyunuz kısaysa.
  • zayif-gosteren-ipuclariDüz Parçalar; Bacak boyunuzu uzun ve bacaklarınızı ice göstermek için boru paça koyu renk bir pantolonunuz mutlaka olsun. Aynı zamanda düz renk beyaz veya siyah bir ipek bol bir gömlek bazı durumlarda hayat kurtarıcı olabilir.
  • Belinizi İnceltin; Belinizi vurgulamak için kalın bir kemer mutlaka kullanmalısınız. Bu sezon da oldukça moda olan kalın kemerleri elbiselerin, gömleklerin, bluzların üstüne kullanabilirsiniz. Belinizi ince gösterdiği gibi fazlalıklarınızıda saklar.
  • Boyunuzu Uzatın; Tulumlar bu iş için biçilmiş kaftan. Uzun boy etkisini dahada arttırmak için dikey ve kruvaze yakalı ve topuklu ayakkabılarınızı örtecek uzunlukla olmalıdır. Tulumu kaldırmak için ise altına yüksek topuklu ayakkabı tercih etmelisiniz.
  • Kendinizi Küçültün; Kendinizden büyük aksesuar kullanmak sizi olduğunuzdan daha küçük gösterir. Canlı renkli, tüm dikkatlerini üzerine toplayan sert kalıplı büyük bir çantayı ister elinize alın ister çapraz takarak basenlerinizi örtebilirsiniz.
  • İddalı Olun; Kol bileklerinizi ince göstermek için geniş kadranlı erkeksi saatler kullanın. Siz bile bu saatlerle bileklerinizin ne kadar ince göründüğüne şaşıracaksınız.

Tüm bu ufak moda hilelerinin yanı sıra tabiki mutlaka spor yapmalısınız. Kendinize bakmalısınız. Sağlıklı beslenmek hem vücudunuz hem de sağlığınız için önemlidir.