Gün geçtikçe gerek estetik operasyonlarda gerekse kilo verme yöntemlerinde yeni trendler ortaya çıkmaya devam ediyor! Zayıflamak için son trend kavitasyon yöntemi! Peki nedir bu kavitasyon yöntemi? Gelin birlikte inceleyelim.

Kavitasyon vücudun kilo yoğunluğunun veya sorunlu bölgelerin olduğu kısımlara ultrasonik ses dalgaları verilerek sorunlu bölgedeki yağların daha hızlı yakılmasına yardımcı olan bir yöntemdir. Aynı zamanda bu yöntem ile selülitlerden kurtulmak da mümkündür. Kavitasyon yöntemi yağların parçalanıp yağ asitlerinin lenf yoluyla vücuttan dışarı atılmasını sağlayan bir yöntemdir. Kol, sırt, bacak, basen, bel gibi bölgelere uygulanabilir.

Kavitasyon işlemi sırasında bölge bölge uygulanması önemli bir unsurdur. Aynı anda birden fazla bölgeye kavitasyon uygulaması yapılmamalıdır. Kavitasyon herkese uygulanan bir yöntem de değildir. Özel hastalığı olanlara uygulanmaması gerekir. Bunların içinde şeker hastaları ,vücudunda platin bulunan hastalar, belli yaşı geçmiş hastalar, hipertansiyon hastaları bulunmaktadır. Kavitasyonun en önemli avantajı cerrahi bir yöntem olmadığından bıçak altına yatma zorunluluğu bulunmamasıdır. Aynı zamanda kişiye acı vermez günlük hayatına hemen devam edebilir.

Kavitasyon işlemi ultrason cihazı ile yapılmaktadır. İlk olarak uygulanacak bölgeye jel sürülür ,kavitasyon işlemi 45- 50 dakika arası sürebilir. Bu sırada cihazdan sesler gelir bu sesler yağların yakımına yardımcı olan ultrasonik dalgaların sesleridir. Kavitasyon işlemi hem kadın hem erkek hastalara yapılabilir. Cildi hassas olan bazı hastalarda kızarıklık, deride pul pul dökülme, yanıklar meydana gelebilir. Bu riskleri almak ve cilt durumunuzu analiz etmek çok önemli bir kriterdir. Bu yüzden kavitasyon işlemi öncesi mutlaka uzman doktorlarla fikir alışverişi yapılmalı ve bu işlemi üzerine uzun uzun konuşulmalıdır.