Zeytinyağının bir çok şeye iyi geldiğini hepimiz biliriz. Cilt bakımından, iç hastalıklara, saç bakımından, el ayak bakımına kadar bir çok yerde kullanabiliriz. Bu mucizevi besin zeytinyağı en çok da saç bakımında kullanılır. Peki nasıl kullanılır?

Öncelikle belirtmek isteriz ki zeytinyağı maskesi saç kırıkları için birebirdir. Özellikle de kış aylarında saçlar çok daha kolay ve çabuk kırılabilmektedir. Yaz aylarında ise kuru sıcaklarının yaşanmış olduğu dönemlerde saç uçları zaman içerisinde yıpranmakta ve yıpranmaya bağlı olarak kırılmalar meydana gelmektedir. Bu gibi durumlara kesin çözüm bulmak için saç diplerinden başlayarak, en az haftada 2 kez uygulama yapmak kaydı ile zeytinyağı bir kabın içerisine alınarak i 1 ya da 2 damla badem yağı damlatılır ve hazırlanan karışım saç uçlarına kadar masaj yaparak iyice yedirilir. Hazırlanan maske tam 30 dakika saçta kalmalıdır. Daha sonra ise içerisinde kimyasal maddelerin yoğun olmadığı şampuanlar tercih edilerek, saçlar maskeden arındırılır.

Zeytinyağı maskesinin saçlar için faydaları tabi ki sadece bunlarla da sınırlı değildir. Çünkü hava kirliliği, saç bakımının yetersizliği gibi pek çok durum saçların parlaklığını kaybetmesine neden olmaktadır. Parlak görünüme sahip olmayan saçlar hem görünüm itibari ile hem de saç sağlığı açısından oldukça kötü bir durumdur. Saçlara eski parlaklığını kazandırabilmek için her gün bir miktar zeytinyağı saç diplerinden saç uçlarına kadar sürülmelidir. Böylece zaman içerisinde nemlilik özelliğini kaybetmiş olan saçlar eski sağlığına oldukça kolay bir şekilde kavuşacaktır.